wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-08-26| Geodezja, Ludzie

Piotr Uściński nowym wiceministrem odpowiedzialnym za geodezję i kartografię

Sprawami geodezji i kartografii w Ministerstwie Rozwoju i Technologii zajmować się będzie Piotr Uściński. Na stanowisko wiceministra powołał go dziś (26 sierpnia) premier Mateusz Morawiecki.


Piotr Uściński nowym wiceministrem odpowiedzialnym za geodezję i kartografię <br />
fot. KPRM/Twitter
fot. KPRM/Twitter

Piotr Uściński urodził się w 1977 roku w Warszawie. Jest absolwentem inżynierii komputerowej na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Ukończył też studia podyplomowe z zakresu zarządzania w Szkole Głównej Handlowej oraz na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Zajmował się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Był także samorządowcem – najpierw jako radny miasta Ząbki (1998–2006), a później powiatu wołomińskiego (2006–2014). Był także wicestarostą (2006–2008), a następnie starostą wołomińskim (2010–2014). W 2014 r. został wybrany do sejmiku województwa mazowieckiego. Rok później dostał się z listy Zjednoczonej Prawicy do Sejmu, zaś cztery lata później z powodzeniem wywalczył reelekcję.

Początkowo w Sejmie zasiadał w komisjach: polityki społecznej i rodziny, sprawiedliwości i praw człowieka, a także nadzwyczajnej do spraw deregulacji. W swojej kolejnej kadencji zasiadał w komisjach: samorządu terytorialnego i polityki regionalnej oraz finansów publicznych. Należy także do sejmowego zespołu ds. wprowadzenia w Polsce własności warstwowej.

W listopadzie 2020 r. został na krótko zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości za złamanie dyscypliny klubowej, głosując przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Jak pisze o sobie na swojej stronie internetowej, znany jest głównie jako polityk prorodzinny, pomysłodawca certyfikatów „Szkół Przyjaznych Rodzinie” zabezpieczającego uczniów przed ideologią gender i deprawacją w szkole. Jest także autorem powiatowego programu polityki prorodzinnej „TakRodzina.pl” oraz pomysłodawcą wprowadzenia zasady ochrony życia ludzkiego do statutu szpitala w Wołominie.

Przypomnijmy, że wcześniej za sprawy branży geodezyjnej (a także za cały dział „budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo”, do którego geodezja należy) odpowiedzialna była Anna Kornecka – od października 2020 r. wiceminister rozwoju, pracy i technologii. W sierpniu br. została ona zdymisjonowana – oficjalnie za „zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu w zakresie ułatwienia budowy domów 70 m kw. oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego”. Nieoficjalnie powodem był spór Prawa i Sprawiedliwości z partią „Porozumienie”, do której należy była już wiceminister.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Na żywo godz10 FB Zapraszam KawazMierniczym.pl
 6 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Na żywo godz10 FB Na 10 mam Kościół, a kawę już wypiłem. Człowiek pracy nawet w niedzielę budzi się raniutko.
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Na żywo godz10 FB naprawdę? do kościoła? a tam za czym?
 2 
 3 
zgłoś
odp: odp: Na żywo godz10 FB Nie zrozumiesz
 1 
 2 
zgłoś
odp: Na żywo godz10 FB Oglądałem kilka odcinków, słabi merytorycznie, miałem wrażenie że nie znają się wcale na prawie geodezyjnym.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Na żywo godz10 FB jakiego kościoła? Skąd działacz SLD podobno walczący z komuną miałby wiedzieć co to kościół? A może członek prawicowej organacji ZHP takmidpomóżbuk?
 1 
zgłoś
odp: odp: Na żywo godz10 FB A TY SIA ZNASZ?
zgłoś
odp: odp: Na żywo godz10 FB A twoim zdaniem kto się zna ? Kiedy na Wódz Geodezyjny dostaje 200 tysięcy kary za swoje interpretacje
 2 
zgłoś
Ło Matko i Córko! "Należy także do sejmowego zespołu ds. wprowadzenia w Polsce własności warstwowej." - Może mi ktoś wyjaśnić co to jest własność warstwowa? Boże! Czym te darmozjady się w tym okrąglaku zajmują ???
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Ło Matko i Córko! Samo zagadnienie nie jest niczym wydumanym i prawnicy na całym świecie kombinują jak je rozwiązać. Obecnie namiastką własności "warstwowej" jest własnośc lokali mieszkalnych które mogą nad sobą występować "warstwami". Ale nadal są ze soba "połączone" jedną własnością gruntu (współwłasnością). A tu chodzi o możliwość całkowitego rozdzielenia takich własności. Np. własnośc garaży podziemnego głęboko pod powierzchnią gruntu i budynku stojącego nad nim. Albo np. części budowli nadwieszonej nad inną. O tej własności warstwowej mówi się czasem jako o katastrze 3D. Śmieszne jest natomiast w tym polskim zespole to, że nie potrafimy w rzetelny sposób chronić i zajmować się własnością w obecnej postaci, 2D, a mamy ambicje, żeby wejść w kolejny wymiar. Wyobrażacie sobie te granice ewidencyjne 3D, granice prawne 3D, te procedury, wezwania na grunt i stabilizowanie według naszych guru ze Wspólnej i nie tylko. Problemy do kwadratu zamieniły by się w problemy do sześcianu.
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Ło Matko i Córko! To zacznijcie od rozerwania własności z gruntem czyli zmiany KC, to dopiero będzie #$%!!. A jak długo przepraszam komisja obraduje i jakie ma wnioski ? Z tego co pamiętam za każdą komisję w Sejmie jest dodatkowa kasa.
zgłoś
Kibicujmy i miejmy nadzieję! Nic więcej nam nie zostało. Specjalista od polityki prorodzinnej zajmować się będzie teraz geodezją (Co to właściwie znaczy? Lubi gatunek przedłużać? Kto nie lubi?). Żadnego człowieka w tej partii nie było, kto by chociaż inżynierem był? Ech... to nawet nie nepotyzm, tylko jawne działanie na szkodę państwa... Żeby to chociaż fachowiec od zarządzania był... On był już w tylu komisjach, że się nam alfa i omega trafiła w jednym. Ot kolejny zawodowy polityk. "działalność gospodarcza" prowadzona przed '98. Dobre... to było tak dawno, że nikt już nie pamięta czym się wtedy zajmował.
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
?? Obiektywnie oceniając branza geodezyjna upada!!! Człowiek na którego wielu liczyło zawiódł. Skoncentrowany na tym na czym się zna, zapomniał o tym do czego został powołany. Tak Panie Prezesie to do Pana. Kibicowalem Panu bardzo ale z gugiku zrobił Pan firmę A to urząd powołany nieco do innych celów niż produkcja oprogramowania i wykonawstwo. I to nie jest tak że nikt tego nie widzi. Nikt Panu zwyczajnie tego nie powie i nikt nie napisze listu otwartego. Nauczył Pan ludzi potakiwania. Nawet wingikowie zapomnieli języka w gębie a Pana "ludzie" chodzby mieli świadomość absurdów uśmiechają się i czekają na Pana odejście. I proszę nie odbierać tego jako złośliwość. Chce wierzyc w to ze ma Pan jeszcze czas skorygować co nieco i umocnić fundamenty naszej branży. Powodzenia
 2 
 20 
odpowiedz zgłoś
odp: ?? ale przynajmniej GGK chyba się zna ze swoim nowym przełożonym z wdrożenia geomap w Wołominie
 7 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: ?? Znać się to nie wszystko. Ja też znam wiele osób i co z tego. Tam gdzie trzeba wykonać konkretną robotę znajomości i przyjaźnie co do zasady zawodzą najbardziej
 3 
zgłoś
odp: ?? A czemu się tu dziwić jeśli w tym kraju ważniejsze od wiedzy jest to czy byłeś w niedziele w kościele :(. Serio w Sejmie jak ktoś się nie kiwał w rytm barki to już stanowiska nie dostanie. To samo rolnicy, tak na PIS głosowali żarliwie, a teraz cały kraj będą blokować w proteście, ja pracuje dopiero 10 lat w zawodzie i już nie wiem jak długo wytrzymam patrząc jak coraz mniej znaczę w całym tym procesie inwestycyjnym
 1 
 8 
odpowiedz zgłoś
No cóż jeden talib więcej to mała różnica?
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
ZMIANY O tak, to jeszcze nie koniec zmian. Ja również myślę, że wielu się zdziwi. Do młodych - czas na przebranżawianie.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
:O Specjalista od dzendera w geodezji...
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
00-00 Następne poprawki zanim wejdą będą uzasadniane biznesowo i branzowo... myślę że wielu się zdziwi
 3 
odpowiedz zgłoś
Następne poprawki w geodezji będą wprowadzane metodą najmniejszych kwadratów ;)
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: Następne poprawki raczej najmniejszych (wzrostem) idiotów ;-)
odpowiedz zgłoś
Czyli nikt ważny. Kolejny pionek uczepiony partii i szukający lepszego stołka. Ustawy poprawione więc przez 2 lata mamy spokój ze zmianami.
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
Rodzina nade wszystko No w końcu kwestie prorodzinne będą w geodezji dostrzeżone. Rodzina jest najważniejsza i trzeba w rodzinie się wspierać i sobie pomagać.
 19 
odpowiedz zgłoś
odp: Rodzina nade wszystko Rodzina na swoim, stołku
 1 
odpowiedz zgłoś
Chcemy wincyj informatyki w geodezji!
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
12 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS