wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-08-26| Geodezja, Ludzie

Piotr Uściński nowym wiceministrem odpowiedzialnym za geodezję i kartografię

Sprawami geodezji i kartografii w Ministerstwie Rozwoju i Technologii zajmować się będzie Piotr Uściński. Na stanowisko wiceministra powołał go dziś (26 sierpnia) premier Mateusz Morawiecki.


Piotr Uściński nowym wiceministrem odpowiedzialnym za geodezję i kartografię <br />
fot. KPRM/Twitter
fot. KPRM/Twitter

Piotr Uściński urodził się w 1977 roku w Warszawie. Jest absolwentem inżynierii komputerowej na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Ukończył też studia podyplomowe z zakresu zarządzania w Szkole Głównej Handlowej oraz na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Zajmował się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Był także samorządowcem – najpierw jako radny miasta Ząbki (1998–2006), a później powiatu wołomińskiego (2006–2014). Był także wicestarostą (2006–2008), a następnie starostą wołomińskim (2010–2014). W 2014 r. został wybrany do sejmiku województwa mazowieckiego. Rok później dostał się z listy Zjednoczonej Prawicy do Sejmu, zaś cztery lata później z powodzeniem wywalczył reelekcję.

Początkowo w Sejmie zasiadał w komisjach: polityki społecznej i rodziny, sprawiedliwości i praw człowieka, a także nadzwyczajnej do spraw deregulacji. W swojej kolejnej kadencji zasiadał w komisjach: samorządu terytorialnego i polityki regionalnej oraz finansów publicznych. Należy także do sejmowego zespołu ds. wprowadzenia w Polsce własności warstwowej.

W listopadzie 2020 r. został na krótko zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości za złamanie dyscypliny klubowej, głosując przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Jak pisze o sobie na swojej stronie internetowej, znany jest głównie jako polityk prorodzinny, pomysłodawca certyfikatów „Szkół Przyjaznych Rodzinie” zabezpieczającego uczniów przed ideologią gender i deprawacją w szkole. Jest także autorem powiatowego programu polityki prorodzinnej „TakRodzina.pl” oraz pomysłodawcą wprowadzenia zasady ochrony życia ludzkiego do statutu szpitala w Wołominie.

Przypomnijmy, że wcześniej za sprawy branży geodezyjnej (a także za cały dział „budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo”, do którego geodezja należy) odpowiedzialna była Anna Kornecka – od października 2020 r. wiceminister rozwoju, pracy i technologii. W sierpniu br. została ona zdymisjonowana – oficjalnie za „zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu w zakresie ułatwienia budowy domów 70 m kw. oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego”. Nieoficjalnie powodem był spór Prawa i Sprawiedliwości z partią „Porozumienie”, do której należy była już wiceminister.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS