Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2021-07-20| GIS, Firma, Ludzie

Agnieszka Nosal nową dyrektor zarządzającą Esri Polska

Esri Polska, wyłączny dystrybutor rozwiązań GIS Esri Inc. w Polsce oraz firma doradcza w obszarze wykorzystania danych przestrzennych w organizacjach, ma nową dyrektor zarządzającą. Agnieszka Nosal zastąpiła na tym stanowisku Tomasza Stachurę.


Agnieszka Nosal nową dyrektor zarządzającą Esri Polska

Esri Polska pod nowym kierownictwem ma jeszcze mocniej koncentrować się na rozwoju kompetencji doradczych, umocnić pozycję lidera na rynku rozwiązań systemów informacji geograficznej (GIS) oraz stać się partnerem dla firm w obszarze zielonej transformacji. Firma od lat notuje stały wzrost przychodów i zysku operacyjnego, zatrudniając już ponad 100 specjalistów.

Agnieszka Nosal ma ponad 20 lat doświadczenia zarówno w rozwoju biznesu, budowaniu wartości spółek, jak i wzmacnianiu skuteczności zespołów. Zajmowała stanowiska wykonawcze w międzynarodowych firmach takich jak E&Y, Andersen Business Consulting, PKP Energetyka, Apator SA oraz innogy (obecnie część E.ON).

– Objęcie stanowiska dyrektor zarządzającej w firmie Esri Polska to kolejny fascynujący etap w mojej karierze. Kierowanie firmą oferującą światowej klasy technologię, z gronem najlepszych profesjonalistów i olbrzymim potencjałem wzrostu jest niesamowitym wyzwaniem i motywacją. W zalewie technologii i danych obraz jest wart tysiąca słów. Rozwiązanie Esri umożliwia zobrazowanie i interpretację zjawisk biznesowych w prosty i przyjazny sposób, co pozwala klientowi podnieść szybkość i trafność podejmowania decyzji. Mój model działania zakłada dużą koncentrację na rozwiązywaniu potrzeb klientów poprzez rozwój kompetencji wszystkich pracowników, co w przypadku Esri Polska powinno być czystą przyjemnością, gdyż to właśnie ludzie są najcenniejszą wartością tej firmy – powiedziała Agnieszka Nosal.

Esri Polska od lat notuje stały wzrost przychodów i zysku operacyjnego. W trakcie ostatniej dekady firma podwoiła swoje obroty, a zatrudnienie wzrosło do 100 specjalistów, w tym informatyków, analityków i geografów. Za dużą część kontraktów spółki odpowiadają organy administracji centralnej, samorządowej oraz spółki infrastrukturalne, które wykorzystują rozwiązania GIS w praktycznie każdym obszarze działalności. Udział w strukturze przychodów firmy mają też takie sektory jak: transport, środowisko, biznes, edukacja czy obronność. Przykładowo dzięki wdrożeniu rozwiązań Esri sieć handlowa zdecydowanie ograniczyła odsetek błędnych decyzji związanych z określaniem najlepszych miejsc pod inwestycje. Dzięki temu zwiększyła ona roczne tempo otwierania nowych lokali aż o 300 proc. (z 500 do 1500).

Esri wspiera zrównoważony rozwój świata, a oprogramowanie tej marki wykorzystywane jest również w trakcie globalnych kryzysów, takich jak np. pandemia koronawirusa. To na bazie rozwiązania ArcGIS Uniwersytet Johna Hopkinsa opracował pierwszą cyfrową mapę rozprzestrzeniania się choroby i pierwszą oficjalną aplikację monitorującą to zjawisko dla Polski.

Narzędziem, które pozwala w dokładny i przejrzysty sposób wizualizować występujące na świecie zjawiska i zależności, jest Living Atlas of the World. To ciągle rozwijany zbiór gotowych do użycia zasobów geograficznych dostarczanych przez firmę Esri. Obejmuje on zdjęcia, mapy bazowe, dane demograficzne i dotyczące stylu życia, krajobraz, granice i miejsca, dane o transporcie, obserwacje ziemi, systemy miejskie, oceany i mapy historyczne.

Esri stworzyło także aplikację, która pozwala na eksplorację Czerwonej Planety dzięki wykorzystaniu zdjęć i danych przestrzennych pokazujących np. miejsca lądowań wszystkich misji marsjańskich. Rozwiązania Esri mają również ogromne znaczenie w procesie zielonej transformacji, która nie ma racji bytu bez wykorzystania elementu lokalizacji. Mowa tu o wsparciu ścieżki decyzyjnej związanej z wyborem odpowiedniego miejsca pod budowę elektrowni bazujących na odnawialnych źródłach energii czy mapowania obiektów wymagających termomodernizacji – liczba zastosowań jest tu praktycznie nieograniczona.

Źródło: Esri Polska, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama