wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-07-20| GIS, Firma, Ludzie

Agnieszka Nosal nową dyrektor zarządzającą Esri Polska

Esri Polska, wyłączny dystrybutor rozwiązań GIS Esri Inc. w Polsce oraz firma doradcza w obszarze wykorzystania danych przestrzennych w organizacjach, ma nową dyrektor zarządzającą. Agnieszka Nosal zastąpiła na tym stanowisku Tomasza Stachurę.


Agnieszka Nosal nową dyrektor zarządzającą Esri Polska

Esri Polska pod nowym kierownictwem ma jeszcze mocniej koncentrować się na rozwoju kompetencji doradczych, umocnić pozycję lidera na rynku rozwiązań systemów informacji geograficznej (GIS) oraz stać się partnerem dla firm w obszarze zielonej transformacji. Firma od lat notuje stały wzrost przychodów i zysku operacyjnego, zatrudniając już ponad 100 specjalistów.

Agnieszka Nosal ma ponad 20 lat doświadczenia zarówno w rozwoju biznesu, budowaniu wartości spółek, jak i wzmacnianiu skuteczności zespołów. Zajmowała stanowiska wykonawcze w międzynarodowych firmach takich jak E&Y, Andersen Business Consulting, PKP Energetyka, Apator SA oraz innogy (obecnie część E.ON).

– Objęcie stanowiska dyrektor zarządzającej w firmie Esri Polska to kolejny fascynujący etap w mojej karierze. Kierowanie firmą oferującą światowej klasy technologię, z gronem najlepszych profesjonalistów i olbrzymim potencjałem wzrostu jest niesamowitym wyzwaniem i motywacją. W zalewie technologii i danych obraz jest wart tysiąca słów. Rozwiązanie Esri umożliwia zobrazowanie i interpretację zjawisk biznesowych w prosty i przyjazny sposób, co pozwala klientowi podnieść szybkość i trafność podejmowania decyzji. Mój model działania zakłada dużą koncentrację na rozwiązywaniu potrzeb klientów poprzez rozwój kompetencji wszystkich pracowników, co w przypadku Esri Polska powinno być czystą przyjemnością, gdyż to właśnie ludzie są najcenniejszą wartością tej firmy – powiedziała Agnieszka Nosal.

Esri Polska od lat notuje stały wzrost przychodów i zysku operacyjnego. W trakcie ostatniej dekady firma podwoiła swoje obroty, a zatrudnienie wzrosło do 100 specjalistów, w tym informatyków, analityków i geografów. Za dużą część kontraktów spółki odpowiadają organy administracji centralnej, samorządowej oraz spółki infrastrukturalne, które wykorzystują rozwiązania GIS w praktycznie każdym obszarze działalności. Udział w strukturze przychodów firmy mają też takie sektory jak: transport, środowisko, biznes, edukacja czy obronność. Przykładowo dzięki wdrożeniu rozwiązań Esri sieć handlowa zdecydowanie ograniczyła odsetek błędnych decyzji związanych z określaniem najlepszych miejsc pod inwestycje. Dzięki temu zwiększyła ona roczne tempo otwierania nowych lokali aż o 300 proc. (z 500 do 1500).

Esri wspiera zrównoważony rozwój świata, a oprogramowanie tej marki wykorzystywane jest również w trakcie globalnych kryzysów, takich jak np. pandemia koronawirusa. To na bazie rozwiązania ArcGIS Uniwersytet Johna Hopkinsa opracował pierwszą cyfrową mapę rozprzestrzeniania się choroby i pierwszą oficjalną aplikację monitorującą to zjawisko dla Polski.

Narzędziem, które pozwala w dokładny i przejrzysty sposób wizualizować występujące na świecie zjawiska i zależności, jest Living Atlas of the World. To ciągle rozwijany zbiór gotowych do użycia zasobów geograficznych dostarczanych przez firmę Esri. Obejmuje on zdjęcia, mapy bazowe, dane demograficzne i dotyczące stylu życia, krajobraz, granice i miejsca, dane o transporcie, obserwacje ziemi, systemy miejskie, oceany i mapy historyczne.

Esri stworzyło także aplikację, która pozwala na eksplorację Czerwonej Planety dzięki wykorzystaniu zdjęć i danych przestrzennych pokazujących np. miejsca lądowań wszystkich misji marsjańskich. Rozwiązania Esri mają również ogromne znaczenie w procesie zielonej transformacji, która nie ma racji bytu bez wykorzystania elementu lokalizacji. Mowa tu o wsparciu ścieżki decyzyjnej związanej z wyborem odpowiedniego miejsca pod budowę elektrowni bazujących na odnawialnych źródłach energii czy mapowania obiektów wymagających termomodernizacji – liczba zastosowań jest tu praktycznie nieograniczona.

Źródło: Esri Polska, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS