wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-28| GIS, Software

Esri planuje wysłać ArcMap na emeryturę

1 marca 2026 roku firma Esri zakończy wsparcie dla swojego oprogramowania desktopowego ArcMap. Co to oznacza dla jego użytkowników?


Esri planuje wysłać ArcMap na emeryturę

Obecnie najnowsza wersja aplikacji ArcMap oznaczona jest numerem 10.8.1. Jak wyjaśnia producent, w ramach przyszłorocznej aktualizacji nie ma w planach wydania ArcMap 10.9. Firma zapewnia jednak, że do 1 marca 2026 r. będzie wspierać to oprogramowanie, np. wydając aktualizacje, które naprawiają błędy lub poprawiają bezpieczeństwo tego produktu.

Oczywiście, po tym terminie ArcMap wciąż może być wykorzystywany, o ile tylko użytkownik posiada aktualną licencję. Esri rekomenduje jednak migrację do oprogramowania desktopowego ArcGIS Pro. To właśnie na rozwoju tej aplikacji desktopowej chce się teraz skupić na firma.

Ze szczegółami dotyczącymi wsparcia dla ArcMap można zapoznać się na stronie firmy Esri Polska.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ciekawe jak w 2026 roku będzie wyglądał Qgis. :)
 2 
 18 
odpowiedz zgłoś
porażka No to wielu klientów zrezygnuje. Licencjonowanie na arcpro wygląda tak, że trzeba zapłacić cenę na początku (cena jak za Arcmap) a potem płacić haracz rok do roku za prawo do użytkowania softu (bo inaczej nie możesz go w ogóle używać). I ten haracz to ~50% ceny początkowej. Podobnie z licencjami na nakładki. Rozwiązanie licencji wieczystej na Arcmap miało więcej sensu. Płacisz jeżeli chcesz mieć update softu. W przypadku arcpro TRACISZ dostęp do aplikacji gdy nie zapłacisz haraczu.
 7 
 13 
odpowiedz zgłoś
odp: porażka @kekkedy nie wiesz o czym piszesz. Być może celowo wprowadzasz w błąd. Korzystanie z ArcGIS Pro może odbywać się NA TAKICH SAMYCH zasadach jak w ArcMap. Jest kilka opcji licencjonowania tego oprogramowania oraz rozbudowy funkcjonalności.
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
odp: porażka Jeśli dobrze się orientuję, to obie aplikacje są zawarte w produkcie, który nazywa się ArcGIS Desktop. Czyli kupując bezterminową licencję ArcMap dostaje się bezterminową licencję ArcGIS Pro. Tę drugą można opcjonalnie autoryzować kontem na ArcGIS Online lub ArcGIS Enterprise. Po wygaśnięciu takiego konta (lub w dowolnym momencie) ArcGIS Pro może być przetransformowane do takiej licencji, jaką się posiada do ArcMap
 1 
 8 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS