wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-04-07| Przetargi

GUGiK zamawia oprogramowanie Esri

Główny Urząd Geodezji i Kartografii planuje podpisać w trybie z wolnej ręki umowę z firmą Esri Polska na usługę subskrypcji obejmującą aktualizację i zwiększenie dostępu do licencji oprogramowania Esri, które wykorzystywane jest w jego systemach informatycznych.


GUGiK zamawia oprogramowanie Esri

Ogłoszenie o dobrowolnej przejrzystości ex ante w tej sprawie opublikowano w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej.

Zamówienie o szacowanej wartości 1,8 mln zł netto ma obejmować zapewnienie dostępu do kilkudziesięciu aplikacji tego producenta, w tym: ArcGIS Server, ArcGIS Geoportal Server, ArcGIS Desktop, ArcGIS Enterprise, CityEngine, ArcGIS 3D Analyst, ArcGIS Network Analyst czy ArcGIS Image Analyst. Zamawiający wymaga ponadto zapewnienia dostępu do instruktażów, szkoleń i konsultacji przez Program Wsparcia Klientów Kluczowych.

W uzasadnieniu wyboru trybu udzielenia zamówienia GUGiK wyjaśnia, że na rynku brak jest konkurencyjnego oprogramowania, które mogłoby zapewnić równoważną jakościowo i technicznie realizację zadań Urzędu. Rozważany zakup innych aplikacji, które mają podobne funkcjonalności, naraziłby Urząd na dodatkowe koszty związane z dostosowaniem istniejących rozwiązań zaimplementowanych w systemach informatycznych do nowych komponentów, a to nie byłoby ekonomicznie uzasadnione.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Bardzo się cieszę że GUGiK w końcu poszedł po rozum do głowy i inwestuje w jakieś sensowne oprogramowanie i co ważniejsze szkolenia.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
ESRI do zastosowań przemysłowych (tam gdzie jest wielka ilość danych) jest bezkonkurencyjne. W tym względzie popieram GGK. Natomiast dla zwykłego użytkownika Qgis jest ok.
 6 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: ESRI A co to jest zastosowanie przemysłowe ?
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
nareszcie może wreszcie wymogi nie będą gisowe, a nie geomediowe
odpowiedz zgłoś
No to ESRI będzie miało wyzwanie, ktoś będzie musiał przeszkolić GGK. :)
 4 
 8 
odpowiedz zgłoś
Przetargi publiczne Tego jeszcze nie grali. W takim toku rozumowania nie potrzebne są zamówienia publiczne skoro Zamawiający jest przekonany że jest tylko jedno rozwiązanie, które spełnia jego wymagania ;)
 7 
 3 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS