wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-03-16| Geodezja, Przetargi, Instytucje

BDOT10k, osnowa, informatyka, czyli plan przetargów GUGiK na 2021 r.

W 2021 roku Główny Urząd Geodezji i Kartografii zamierza rozpisać zamówienia publiczne o łącznej wartości 15 mln zł – wynika z opublikowanego właśnie planu.


BDOT10k, osnowa, informatyka, czyli plan przetargów GUGiK na 2021 r.

Jeśli chodzi o zamówienia na prace geodezyjne i kartograficzne, największy ma być przetarg na aktualizację bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k). Wartość tego postępowania szacowana jest na blisko 3,3 mln zł i ma ono zostać ogłoszone najwcześniej w II kwartale br. W planie umieszczono także modernizację osnowy magnetycznej (285 tys. zł, II/III kwartał) oraz podstawowej osnowy geodezyjnej (488 tys. zł, II kwartał). Znalazł się tu również punkt „Aktualizacja baz danych” o wartości 315 tys. zł (II-IV kwartał).

Jeśli chodzi o zamówienia GUGiK na prace geodezyjno-kartograficzne, warto przypomnieć, że z racji na wejście w życie 1 stycznia br. nowego Prawa zamówień publicznych urząd rozpisał trzy spore przetargi w ostatnich dniach ubiegłego roku – na aktualizację BDOT10k, wykonanie wysokorozdzielczej ortofotomapy miast oraz lotnicze skanowanie laserowe województwa lubuskiego. W pierwszym postępowaniu zakończono już ocenę ofert, a w dwóch pozostałych procedura ta wciąż trwa.

W planie przetargów GUGiK znalazło się także kilkanaście pozycji informatycznych. Dotyczą one zarówno dostawy sprzętu i oprogramowania, jak i asysty technicznej czy usług programistycznych. Prace te będą dotyczyć m.in. rozwoju ASG-EUPOS, systemów informatycznych GUGiK (SIG) czy Uniwersalnego Modułu Mapowego. Do planu wpisano też konkurs na „Opracowanie aplikacji służącej do zarządzania/przetwarzania dokumentacji w formacie PDF” o wartości 100 tys. zł – ma on zostać ogłoszony w II kwartale br.

Publikowanie planu postępowań o udzielenie zamówień na nowy rok jest wymagane przez Prawo zamówień publicznych. Należy jednak podkreślić, że dokument ten nie ma charakteru wiążącego, tzn. publikująca go instytucja może ogłaszać przetargi nieujęte w swoim planie bądź modyfikować ich przedmiot czy wartość.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

Jerzy Królikowski


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Aplikacja do przetwarzania dokumentacji w PDF!!! Toż to prawdziwe WIZJONERSTWO !!!!!
 1 
odpowiedz zgłoś
Ganice A granice nadal jak w czasach Mojżesza :D
 2 
odpowiedz zgłoś
Kiedy przetarg na jeden system do PZGiK? Dość już powiatowych systemów informatycznych, formatów natywnych (czytaj monopolowych) i braku ich zabezpieczeń (vide Oświęcim). Kiedy jeden system do PAŃSTWOWEGO ZGiK?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: Kiedy przetarg na jeden system do PZGiK? Jutro jeśli będzie robił go Geo-System ze swoim nie natywnym formatem.
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Kiedy przetarg na jeden system do PZGiK? No właśnie:) Przeviez jeden system jest tylko brać:) - złośliwość ? :)
 2 
zgłoś
odp: Kiedy przetarg na jeden system do PZGiK? Mam nadzieję, że nigdy, bo to dopiero będzie monopol. Jeśli na jednej aplikacji będzie działał cały kraj, to 1. system nie będzie się rozwijał (poprawiał) bo nie będzie miał konkurencji. 2. Jako jedyny słuszny nie będzie tani, a myślenie o nim jako o darmowym to utopia i kolejne wyzwiska na forum, że to nie ta firma zrobiła co trzeba, albo będzie związana z tym czy innym urzędnikiem. "Tylko kasę wzięli, a to g... nie działa." A teraz jak mamy? Program "nie działa" to można "zmienić" za relatywnie małe pieniądze (200k za konwersję powiatu to nie jest duża kasa). Każdy Wykonawca za mniej-więcej 20k może mieć wszystkie programy, które działają w Polsce, więc o czym my rozmawiamy?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Kiedy przetarg na jeden system do PZGiK? a to daj mi 20K. O tym rozmawiamy. Do tego daj na koszty szkoleń pracowników i uprgradów z każdego programu osobno. Programy, które kupuję do obsługi PODGiK nie rozwijają się wcale w zakresie pomocy dla geodety. Dostosowują się tylko do zmian w przepisach i tylko pod kątem obsługi ODGiK. Który z nich np. robił automatyczne zestawienie współrzędnych , atrybutów, odchyłek liniowych punktów granicznych a teraz zestawienie 3 wykazów do operatu? Który generuje ładnie do pdf "mapę wywiadu" na podstawie wprowadzonych zmian w operacie? W którym zrobię wydruk kompletnej mapy z projektem podziału na podstawie wprowadzonej zmiany projektowanej, razem z ładną tabelką, wykazem zmian, lokalizacją? Który robi wykazy zmian danych ewidencyjnych działek i budynków ( w tym "wykazy zerowe" dla nowych budynków) w wyniku edycji grafiki mapy? W którym złożę operat? Na pewno żaden z trzech, na których pracowałem i pracuję. Ten, co mam, to nawet nie obsługuje kodowanych punktów z pomiaru, tylko teksty.
 3 
zgłoś
jest ciekawie najciekawsza [i największa finansowo] pozycja 1.3.2 to usługi ochroniarskie - nomenklaura ma się dobrze.
 4 
odpowiedz zgłoś
O kurczę ale słabo
 5 
odpowiedz zgłoś
Dramat ! Masakra !
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: Dramat ! Groza
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS