wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-23| Przetargi

Pięciu chętnych do wykonania ortofotomapy dla GUGiK

W wartym 10,8 mln zł przetargu GUGiK na wykonanie wysokorozdzielczej ortofotomapy wybranych obszarów miejskich wystartowało pięciu wykonawców.


Pięciu chętnych do wykonania ortofotomapy dla GUGiK <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl
Pięciu chętnych do wykonania ortofotomapy dla GUGiK <br />
Zamawiane ortofotomapy: czerwony - 5 cm, żółty - 10 cm
Zamawiane ortofotomapy: czerwony - 5 cm, żółty - 10 cm

Przypomnijmy, że przedmiotem rozpisanego pod koniec grudnia ubiegłego roku zamówienia GUGiK jest wykonanie zdjęć lotniczych i ortofotomapy w rozdzielczości 5 bądź 10 cm dla obszaru około 20 tys. kilometrów kwadratowych (patrz mapa obok).

Prace podzielono na 9 części. Dla każdej z nich swoją ofertę przedstawiło konsorcjum polskich spółek fotolotniczych w składzie: OPEGIEKA Elbląg (lider), Gispro Szczecin oraz MGGP Aero Tarnów. Polsko-czeskie konsorcjum firm Visimind Olsztyn oraz Georeal Pilzno i Primis Brno wystartowało z kolei w częściach III, IV i V. W najpopularniejszej części IV udział wzięli także: niemiecka spółka AVT-Airborne Sensing GmbH, KPGeo z Krakowa oraz polsko-austriackie konsorcjum firm Geoxy Kraków oraz Meixner Vermessung ZT GmbH.

W częściach I-VII złożone oferty mieszczą się w budżecie zamawiającego, a w pozostałych dwóch nieznacznie go przekraczaj (maksymalnie o 5%). Tam, gdzie wpłynęła więcej niż jedna propozycja, najtańszą jest ta przedstawiona przez konsorcjum polskich spółek.

Zestawienie ofert

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ortofotomapa Szkoda że w przypadku miast Ostrów Wielkopolski i Kalisz ortofotomapa będzie w gorszym standardzie niż mają obecnie (obecnie 5 cm - zamawiane do wykonania 10 cm) - dlaczego GUGiK tego nie sprawdził?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Ortofotomapa GUGIK zdaje sobie z tego zapewne sprawę, po prostu nie widzi powodu by dla tych miejscowości robić 5 cm, jeśli samorządy widzą to nikt im nie broni robić orto choćby i 2 cm.
 1 
odpowiedz zgłoś
tak na szybko Czyli wszystko zostaje w naszej ojczyźnie ?
 5 
 5 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS