wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-18| Geodezja, Teledetekcja, Przetargi

Dwóch chętnych do lotniczego skaningu dla GUGiK

W czteroczęściowym przetargu GUGiK o wartości 2,4 mln zł na lotnicze skanowanie laserowe województwa lubuskiego wpłynęły dwie oferty.


Dwóch chętnych do lotniczego skaningu dla GUGiK
Dwóch chętnych do lotniczego skaningu dla GUGiK <br />
Podział przetargu na części
Podział przetargu na części

Swoje propozycje do wszystkich części przedstawiło konsorcjum trzech krajowych spółek fotolotniczych: OPEGIEKA Elbląg (lider), Gispro Szczecin oraz MGGP Aero Tarnów. Oprócz niego w przetargu wystartowała również krakowska spółka KPGeo – złożyła ona ofertę dla części 1 i 3. Co ciekawe, w obu przypadkach jest ona tańsza od propozycji wspomnianego konsorcjum. Dodajmy, że wszystkie oferty zmieściły się w budżecie GUGiK.

Zestawienie ofert

Przetarg obejmuje 2778 arkuszy mapy w skali 1:5000 (patrz mapa obok). Dla tego obszaru wykonawcy pozyskają chmurę punktów z lotniczego skanowania laserowego o gęstości 4 pkt/m kw., a także opracują na jej podstawie numeryczne modele terenu i pokrycia terenu.

Termin realizacji prac wyznaczono na połowę grudnia 2021 r.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@ Bukmacherzy konsekwentnie odmawiają przyjmowania zakładów o to która firma wygra przetarg organizowany przez GUGik.
 7 
odpowiedz zgłoś
Brawo Brawo KPGeo trzymajcie się ! Na pewno teraz będzie atak, będzie udowadnianie że są tylko 3 podmioty w Polsce, które mogą takie zlecenia realizować i reszta wara od tego. Trzymam kciuki za wygraną i za późniejszą realizację.
 4 
 17 
odpowiedz zgłoś
Aktualizacja Pewnie będzie jeszcze aktualizacja...
 3 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS