wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-07-12| GIS, Teledetekcja, Software

PhotoCapture: obróbka zdjęć z drona również w aplikacji desktopowej

PhotoCapture – program do obróbki danych z nalotów fotogrametrycznych amerykańskiej firmy Carlson Software, jest teraz dostępny w postaci samodzielnej aplikacji desktopowej. Dzięki tym samym funkcjom, które dotychczas były dostępne w wydaniu opartym na chmurze, użytkownicy mogą wybrać rodzaj oprogramowania bardziej odpowiadający ich potrzebom biznesowym.


PhotoCapture: obróbka zdjęć z drona również w aplikacji desktopowej

Samodzielna wersja PhotoCapture działa na urządzeniach z systemem Windows i jest dostępna w postaci licencji wieczystej. Pozwala na nieograniczone przetwarzanie zdjęć fotogrametrycznych, co przy braku konieczności przechowywania danych w chmurze, dostępu do internetu i aktywnej obowiązkowej subskrypcji daje użytkownikom szereg nieodstępnych wcześniej możliwości.

– Jeśli twoja firma chce przechowywać dane bezpiecznie na dysku lokalnym, nie masz szybkiego i niezawodnego łącza internetowego niezbędnego przy wersji PhotoCapture opartej na chmurze, lub bardziej niż model subskrypcyjny preferujesz zakup własnej licencji, to mamy rozwiązanie dla ciebie – mówi Steve Cummings, inżynier wsparcia w firmie Carlson Software. – Nowe wydanie programu to świetna alternatywa bazująca sprawdzonej w praktyce na platformie fotogrametrycznej – dodaje.

Carlson PhotoCapture generuje między innymi ortofotomapę, chmurę punktów i model powierzchni terenu na podstawie zdjęć z drona. W module Survey Canvas (dostępnym w standardzie) użytkownicy mają możliwość wykonywania pomiarów wirtualnych, czyli tworzenia polilinii, punktów czy linii nieciągłości, a także generowania konturów czy powierzchni TIN. Projekty można w łatwy sposób przenieść do oprogramowania biurowego CAD firmy Carlson.

Desktopowa wersja PhotoCapture wymaga sprzętu zapewniającego wystarczającą moc obliczeniową, między innymi dysku twardego SSD i minimum 16 GB pamięci RAM. Użytkownicy PhotoCapture, podobnie jak w przypadku innych programów biurowych Carlson, mają możliwość wykupienia rocznego planu wsparcia, który zawiera dostęp do aktualizacji.

Najprostszym sposobem na przetestowanie programu jest rejestracja jego wersji opartej na chmurze, gdyż ta jest niemal identyczna pod kątem wyglądu i funkcjonalności. 30-dniowy okres próbny i darmowe 2 GB danych pozwalają przetestować program z wykorzystaniem rzeczywistych danych.

Z pełną ofertą marki Carlson Software można zapoznać się, odwiedzając polską stronę producenta lub kontaktując się z lokalnym partnerem, firmą NaviGate.


Zestawienie aplikacji do przetwarzania zdjęć z UAV oraz porównanie modeli dronów do celów geodezyjnych (stan na wrzesień 2020) prezentujemy w bezpłatnym niezbędniku „Drony dla geodety”

Źródło: Carlson Software


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS