wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-14| GIS, Teledetekcja, Software

Agisoft Metashape 1.7: szybsza praca, wierniejsze modele

Popularne oprogramowanie Metashape firmy Agisoft wykorzystywane do przetwarzania zdjęć z dronów dostępne jest już w wersji 1.7. Z jej nowymi funkcjami można się zapoznać na targach Intergeo Digital.


Agisoft Metashape 1.7: szybsza praca, wierniejsze modele <br />
Funkcja automatycznego wykrywania kabli
Funkcja automatycznego wykrywania kabli
Agisoft Metashape 1.7: szybsza praca, wierniejsze modele <br />
Porównanie modelu 3D wygenerowanego w starszej i najnowszej wersji aplikacji
Porównanie modelu 3D wygenerowanego w starszej i najnowszej wersji aplikacji

Aplikacja Agisoft Metashape przeznaczone jest przede wszystkim do pracy na fotografiach, ale nowe wydanie pozwala również wykorzystywać dane ze skanerów laserowych. Jak podpowiada producent, dzięki temu możemy np. opracować model 3D budynku, gdzie fasada zostanie pomierzona na zdjęciach z drona, a wnętrza – przy użyciu skaningu laserowego.

W oprogramowaniu udoskonalono ponadto generowanie map głębi. Z jednej strony przełoży się to na wierniejsze odwzorowanie obiektów o niewielkich wymiarach, a z drugiej na mniejszą ilość szumów w wynikowym modelu (patrz fot. obok).

Kolejna nowość to automatyczne wykrywanie linii elektroenergetycznych na zdjęciach. Wynikiem pracy nowego algorytmu są polilinie 3D odzwierciedlające przebieg poszczególnych kabli, które można łatwo wyeksportować do zewnętrznych specjalistycznych aplikacji.

Wraz z wersją 1.7 wprowadzono także usługę Agisoft Cloud, która pozwala publikować w internecie produkty wygenerowane w aplikacji Metashape. Co ważne, w przypadku użytku niekomercyjnego korzystanie z serwisu nie wymaga uiszczania dodatkowych opłat.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Drobna korekta Kable są zlokalizowane pod ziemią, jeżeli drut wisi w powietrzu to nazywamy go przewodem.
 3 
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS