Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2020-10-14| GIS, Teledetekcja, Software

Agisoft Metashape 1.7: szybsza praca, wierniejsze modele

Popularne oprogramowanie Metashape firmy Agisoft wykorzystywane do przetwarzania zdjęć z dronów dostępne jest już w wersji 1.7. Z jej nowymi funkcjami można się zapoznać na targach Intergeo Digital.


Agisoft Metashape 1.7: szybsza praca, wierniejsze modele <br />
Funkcja automatycznego wykrywania kabli
Funkcja automatycznego wykrywania kabli
Agisoft Metashape 1.7: szybsza praca, wierniejsze modele <br />
Porównanie modelu 3D wygenerowanego w starszej i najnowszej wersji aplikacji
Porównanie modelu 3D wygenerowanego w starszej i najnowszej wersji aplikacji

Aplikacja Agisoft Metashape przeznaczone jest przede wszystkim do pracy na fotografiach, ale nowe wydanie pozwala również wykorzystywać dane ze skanerów laserowych. Jak podpowiada producent, dzięki temu możemy np. opracować model 3D budynku, gdzie fasada zostanie pomierzona na zdjęciach z drona, a wnętrza – przy użyciu skaningu laserowego.

W oprogramowaniu udoskonalono ponadto generowanie map głębi. Z jednej strony przełoży się to na wierniejsze odwzorowanie obiektów o niewielkich wymiarach, a z drugiej na mniejszą ilość szumów w wynikowym modelu (patrz fot. obok).

Kolejna nowość to automatyczne wykrywanie linii elektroenergetycznych na zdjęciach. Wynikiem pracy nowego algorytmu są polilinie 3D odzwierciedlające przebieg poszczególnych kabli, które można łatwo wyeksportować do zewnętrznych specjalistycznych aplikacji.

Wraz z wersją 1.7 wprowadzono także usługę Agisoft Cloud, która pozwala publikować w internecie produkty wygenerowane w aplikacji Metashape. Co ważne, w przypadku użytku niekomercyjnego korzystanie z serwisu nie wymaga uiszczania dodatkowych opłat.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama