Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2020-09-24| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Software

Pix4Dmatic: duże projekty dostępne również dla dronów

Znany szwajcarski pakiet Pix4D przeznaczony do przetwarzania zdjęć z dronów rozszerzył się właśnie o aplikację Pix4Dmatic, która ma wprowadzić nową jakość w projektach korytarzowych oraz kartowaniu rozległych obszarów.


Pix4Dmatic: duże projekty dostępne również dla dronów
Pix4Dmatic: duże projekty dostępne również dla dronów

Jak wyjaśnia producent, oprogramowanie to jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku. Rozległe obszary, które jeszcze niedawno mogły być obrazowane wyłącznie przez systemy załogowe, dziś są z powodzeniem kartowane również przez bezzałogowce. Sprzyja temu chociażby coraz powszechniejsze dopuszczanie przez prawo lotów poza zasięgiem wzroku (BVLOS).

Dzięki Pix4Dmatic takie projekty stają się nie tylko wykonalne, ale i łatwe. W ocenie producenta aplikacja Pix4Dmatic z powodzeniem poradzi sobie z przetwarzaniem nawet 10 tys. zdjęć zebranych w kilku nalotach, i to bez negatywnego wpływu na dokładność wynikowych danych. Badania porównawcze podstawowej aplikacji Pix4Dmapper oraz Pix4Dmatic wykazały, że ta druga przetwarza zbiory powyżej 9 tys. zdjęć nawet o 50% szybciej (patrz wykres obok).

– Pix4Dmatic zrewolucjonizuje sposób, w jaki przeprowadzane są pomiary korytarzowe i kartowanie rozległych obszarów, stwarzając każdemu specjaliście od geodezji i kartografii możliwość uzyskania wysokiej jakości i wiarygodnych wyników – zapewnia prezes i założyciel Pix4D Christoph Strecha.

Koszt miesięcznego użytkowania Pix4Dmatic wynosi 525 euro, a przy wykupieniu rocznej subskrypcji spada do 306 euro. Producent oferuje ponadto bezpłatną 15-dniową wersję testową aplikacji.

Zestawienie aplikacji do przetwarzania zdjęć z UAV oraz porównanie modeli dronów do celów geodezyjnych (stan na wrzesień 2020) prezentujemy w bezpłatnym niezbędniku „Drony dla geodety”

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama