wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-24| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Software

Pix4Dmatic: duże projekty dostępne również dla dronów

Znany szwajcarski pakiet Pix4D przeznaczony do przetwarzania zdjęć z dronów rozszerzył się właśnie o aplikację Pix4Dmatic, która ma wprowadzić nową jakość w projektach korytarzowych oraz kartowaniu rozległych obszarów.


Pix4Dmatic: duże projekty dostępne również dla dronów
Pix4Dmatic: duże projekty dostępne również dla dronów

Jak wyjaśnia producent, oprogramowanie to jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku. Rozległe obszary, które jeszcze niedawno mogły być obrazowane wyłącznie przez systemy załogowe, dziś są z powodzeniem kartowane również przez bezzałogowce. Sprzyja temu chociażby coraz powszechniejsze dopuszczanie przez prawo lotów poza zasięgiem wzroku (BVLOS).

Dzięki Pix4Dmatic takie projekty stają się nie tylko wykonalne, ale i łatwe. W ocenie producenta aplikacja Pix4Dmatic z powodzeniem poradzi sobie z przetwarzaniem nawet 10 tys. zdjęć zebranych w kilku nalotach, i to bez negatywnego wpływu na dokładność wynikowych danych. Badania porównawcze podstawowej aplikacji Pix4Dmapper oraz Pix4Dmatic wykazały, że ta druga przetwarza zbiory powyżej 9 tys. zdjęć nawet o 50% szybciej (patrz wykres obok).

– Pix4Dmatic zrewolucjonizuje sposób, w jaki przeprowadzane są pomiary korytarzowe i kartowanie rozległych obszarów, stwarzając każdemu specjaliście od geodezji i kartografii możliwość uzyskania wysokiej jakości i wiarygodnych wyników – zapewnia prezes i założyciel Pix4D Christoph Strecha.

Koszt miesięcznego użytkowania Pix4Dmatic wynosi 525 euro, a przy wykupieniu rocznej subskrypcji spada do 306 euro. Producent oferuje ponadto bezpłatną 15-dniową wersję testową aplikacji.

Zestawienie aplikacji do przetwarzania zdjęć z UAV oraz porównanie modeli dronów do celów geodezyjnych (stan na wrzesień 2020) prezentujemy w bezpłatnym niezbędniku „Drony dla geodety”

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
kamery Niestety wspiera tylko nowe kamery. Pozostaje liczyć na to, że uzupełnią bazę, bo jednak sporo osób lata jeszcze np. na Phantomie 3. Co ciekawe Pix4D Mapper to było...
odpowiedz zgłoś
Cuda Panie cuda... i to bez negatywnego wpływu na dokładność wynikowych danych.
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS