wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-21| Imprezy

Oficjalnie uruchomiono geoportal Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej

Różnorodne dane tematyczne z 20 miast i gmin można już przeglądać w jednym aglomeracyjnym serwisie mapowym. 16 czerwca oficjalnie zaprezentowano Regionalną Zintegrowaną Infrastrukturę Informacji Przestrzennej Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej (RZIIP AKO).


Oficjalnie uruchomiono geoportal Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej <br />
Moduł zdjęć ukośnych
Moduł zdjęć ukośnych
Oficjalnie uruchomiono geoportal Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej <br />
Moduł Środowisko
Moduł Środowisko
Oficjalnie uruchomiono geoportal Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej <br />
Moduł Komunikacja i Drogi
Moduł Komunikacja i Drogi

Okazją do pokazania możliwości tego systemu było posiedzenie Rady Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, które odbyło się 16 czerwca w Tłokinii Kościelnej.

Użytkownicy geoportalu znajdą na platformie dane dotyczące m.in. środowiska, infrastruktury przestrzennej, mobilności i transportu, zdrowia, przedsiębiorczości, sportu i turystyki, edukacji, kultury i sztuki, szkoleń zawodowych, bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego oraz obsługi klienta. Serwis zawiera również ortofotomapę aglomeracji, bazy danych ewidencji dróg i mostów oraz zdjęcia ukośne i mapy akustyczne dla Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego.

– Aglomeracyjny geoportal jest narzędziem, które może posłużyć nam wiele lat. W systemie znaleźć można liczbę informacji publicznych o niespotykanej dotąd skali. Zachęcam wszystkich mieszkańców aglomeracji do korzystania z portalu – powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza i prezes zarządu Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska.

RZIIP AKO składa się z trzech podstawowych części – strony informacyjnej, strony mapowej oraz strony z rejestrami danych. Geoportal dostępny jest pod adresem www.akoportal.pl.

Budowę i wdrożenie serwisu zrealizowano w ramach projektu „Regionalna Zintegrowana Infrastruktura Informacji Przestrzennej Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej” o wartości 8,3 mln zł. Blisko 7 mln zł z tej kwoty pochodzi ze środków Wielkopolskiego RPO.

W przedsięwzięcie zaangażowały się następujące samorządy: miasta Kalisz i Ostrów Wielkopolski; miasta i gminy Nowe Skalmierzyce, Odolanów, Raszków, Stawiszyn; gminy Blizanów, Ceków-Kolonia, Godziesze Wielkie, Koźminek, Lisków, Mycielin, Opatówek, Ostrów Wielkopolski, Przygodzice, Sieroszewice, Sośnie, Szczytniki, Żelazków, Gołuchów; a także powiaty: ostrowski, kaliski, pleszewski.

Przetarg na przygotowanie aglomeracyjnej infrastruktury informacji przestrzennej, rozstrzygnięty na początku 2019 roku, wygrała firma OPEGIEKA z Elbląga z ofertą o wartości 7,9 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ile po terminie? Chyba Geoforum podawało wcześniej, że przewidywany czas zakończenia prac to I kwartał 2020 roku? Dzisiaj mija 28 miesięcy od podpisania umowy... Gdyby pozostali oferenci wiedzieli, że to projekt bardziej badawczo-naukowy a nie wdrożeniowy.
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: Ile po terminie? dokładnie. Brałbym za pół ceny jak widzę co i jak podpisał zamawiający. Areo i tak swoje $$ wzięło to by się zabudżetowało, a reszta to pewnie nie dali danych to się nie dauo zrobić lepiej ojej.
 1 
odpowiedz zgłoś
Fajna kasa jak za tak marną jakość. Projekt trwał 2 lata? ArcheoPortal a nie AKO... Wygląda to na portal sprzed 15 lat. Dramat. Dane też brzydko i bez pomysłu. No nie dziwię się, że wykonawca się tym nie chciał pochwalić. Wystawiona fakturka i strzyżemy dalej. To chyba nie jest najlepsza wizytówka firmy. Skasujcie posta zanim to zobaczy dużo ludzi.
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Fajna kasa jak za tak marną jakość. Z punku widzenia technicznego nie można nic zarzucić portalowi. Świetne podejście do prezentacji zbiorów zarówno od strony mapy jak i raportów. Technologia portalu jest nowa, a nie z przed 15lat.
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Fajna kasa jak za tak marną jakość. Można, nie ładują się js dla pdfmake, rss, filesave. CORS sypie błędami także można pod względem technicznym na pewno kilka rzeczy zarzucić. Być może choroba wieku dziecięcego więc treserzy GeoAry do dzieła.
 1 
zgłoś
oj tak wspaniała kroplówka dla utrzymania przy życiu. Winszuję koncepcji i realizacji.
 1 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS