wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Symulacja przerwania wału powodziowego
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-12-03| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Przetargi

Trzech chętnych do budowy kalisko-ostrowskiego GIS-u

W wartym 8,5 mln zł przetargu na budowę systemu informacji geograficznej dla Regionalnej Zintegrowanej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej wpłynęły trzy oferty.


Trzech chętnych do budowy kalisko-ostrowskiego GIS-u

W postępowaniu przetargowym wystartowali:
• OPEGIEKA Elbląg (wartość oferty: 7,9 mln zł),
• Sputnik Software Poznań, GIAP Warszawa (8,2 mln zł),
• HyperView Katowice, Lehmann+Partner Polska Konin, Designers Warszawa (9,7 mln zł).

Przetarg obejmuje m.in.:
• dostawę i montaż serwera centralnego oraz serwerów dla wszystkich jednostek samorządu terytorialnego Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej (JST AKO) będących uczestnikami projektu;
• zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie serwera danych przestrzennych GIS oraz systemu zasilającego RZIIP AKO,
• opracowanie warstw GIS (w tym m.in. ortofotomapy AKO, zdjęć ukośnych oraz mapy akustycznej dla Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego, ewidencji dróg i obiektów mostowych dla JST AKO);
• opracowanie geoportalu oferującego dane z zakresu 12 grup tematycznych;
• dostawę i montaż sprzętu komputerowego przeznaczonego do obsługi systemu dla każdej JST AKO,
• przeprowadzenie cyklu szkoleń z obsługi RZIIP AKO,
• asystę techniczną po zrealizowaniu zamówienia.

Prace mają być wykonane w ciągu 16 miesięcy i objąć następujące samorządy: miasta Kalisz i Ostrów Wielkopolski; miasta i gminy Nowe Skalmierzyce, Odolanów, Raszków, Stawiszyn; gminy Blizanów, Ceków-Kolonia, Godziesze Wielkie, Koźminek, Lisków, Mycielin, Opatówek, Ostrów Wielkopolski, Przygodzice, Sieroszewice, Sośnie, Szczytniki, Żelazków, Gołuchów; powiaty: ostrowski, kaliski, pleszewski.

Jest to już drugie podejście do podpisania umowy na te prace. W pierwszym przetargu, ogłoszonym w lipcu ubiegłego roku, zgłosiło się czterech wykonawców. W kwietniu tego roku zamawiający poinformował jednak o unieważnieniu zamówienia. Jako powód podano „brak ważnych, niepodlegających odrzuceniu ofert oraz brak możliwości wyboru jakiejkolwiek oferty, w stosunku do której nie upłynął termin związania ofertą, co oznacza, że postępowanie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego”.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Elbląg No to powodzenia, kamikadze :)

@R https://geoforum.pl/news/25318/aglomeracja-kalisko -ostrowska-rezygnuje-z-gis-u

dlaczego poprzednio było brak ważnych ofert?

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt