wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-17| Geodezja, Edukacja, Ludzie

Prof. Bosy członkiem Rady ds. Planu dla Pracy i Rozwoju

Wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin wręczył 14 czerwca nominacje członkom Rady do spraw Planu dla Pracy i Rozwoju. Ich zadaniem będzie identyfikowanie i analizowanie zagadnień związanych z realizacją Planu oraz opracowywanie i opiniowanie propozycji rozwiązań merytorycznych, prawnych i organizacyjnych wpisujących się w Plan.


Prof. Bosy członkiem Rady ds. Planu dla Pracy i Rozwoju <br />
Wicepremier Jarosław Gowin i prof. Jarosław Bosy
Wicepremier Jarosław Gowin i prof. Jarosław Bosy

Nominacje na członka Rady otrzymały 32 osoby, wśród których są rektorzy czołowych polskich wyższych uczelni, przedstawiciele świata nauki, Polskiej Akademii Nauk oraz instytutów badawczych. – Polska może być dynamicznie, sprawnie rozwijającym się państwem, przyjaznym swoim obywatelom tylko wtedy, jeżeli jego polityka będzie oparta na wiedzy, a między światem nauki i gospodarki będzie ścisła współpraca – mówił wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin podczas uroczystości wręczenia nominacji członkom Rady.
Wicepremier podkreślił, że w obrębie działań kierowanego przez niego resortu znajdują się kluczowe dla przyszłości Polski zagadnienia. – Jesteśmy w stanie szukać synergii między filarami naszego ministerstwa, czyli gospodarką i pracą tylko wtedy, jeżeli całość naszych działań oparta będzie o dorobek polskiej i światowej nauki, a wyniki badań naukowych uda się nam przełożyć na praktykę gospodarczą i społeczną – podkreślał Jarosław Gowin.
Zwracając się do grona naukowców, minister prosił ich zarówno o radę, analizę, jak i też krytyczną myśl. Wspomniał przy tej okazji o przygotowanej przez resort nowej Polityce Przemysłowej Polski, polityce wykorzystania funduszy unijnych oraz nowych rozwiązaniach dla rynku pracy. – Chciałbym, aby w atmosferze szczerego i otwartego dialogu odbywała się nasza współpraca – deklarował wicepremier.

Wśród członków Rady znalazł się m.in. prof. Jarosław Bosy – rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, wiceprzewodniczący Komitetu Geodezji PAN.
Jarosław Bosy (ur. 31 lipca 1963 r.) jest absolwentem Akademii Rolniczej we Wrocławiu (1988 r.). Doktoryzował się (1996 r.) i habilitował (2006 r.) na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W kwietniu 2014 r. odebrał z rąk prezydenta RP nominację profesorską.
Prof. Bosy prowadzi badania naukowe związane z precyzyjnym opracowaniem obserwacji satelitarnych GNSS na potrzeby monitorowania Ziemi, w tym atmosfery w ramach Globalnego Geodezyjnego Systemu Obserwacyjnego GGOS. W latach 2006-2008 był kierownikiem projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej „Wielofunkcyjny system precyzyjnego pozycjonowania satelitarnego ASG-EUPOS”, realizowanego przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii, za którego wdrożenie otrzymał w 2010 roku odznakę honorową „Za zasługi dla geodezji i kartografii”.

Opracowany przez Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii Plan dla Pracy i Rozwoju to jeden z kluczowych projektów w obecnych działaniach resortu. Zawiera on szereg konkretnych propozycji oraz nowych możliwości dla biznesu ujętych w pięciu kluczowych filarach:
• troska o zachowanie istniejących oraz pomysły na tworzenie nowych miejsc pracy,
• wsparcie inwestorów,
• przeniesienie administracji do sieci,
• tworzenie przyjaznego prawa,
• dialog i wspólne działanie z przedsiębiorcami, związkami zawodowymi, partnerami społecznymi.

Źródło: MRPiT, DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
na co się wydaje nasze, podatników, pieniądze? Na plany, jak tu dać zarobić urzędnikom w budżetówce, pełne frazesów o chęci pomocy przedsiębiorcom i pracownikom.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS