wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-22| GNSS, Geodezja, Edukacja, Ludzie

Prof. Bosy nowym rektorem UPWr

Prof. Jarosław Bosy z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki UPWr, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą, został nowym rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. 4-letnią kadencję rozpocznie 1 września 2020 r.


Prof. Bosy nowym rektorem UPWr

Pierwszy raz w historii uczelni rektorem będzie geodeta. W II turze wyborów (19 czerwca) prof. Jarosław Bosy uzyskał 100 głosów elektorskich (50,5%), a drugi z kandydatów prof. Krzysztof Kubiak (dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej) – 97 głosów (49%). Jeden elektor wstrzymał się od głosu (0,5%). Podczas I tury wyborów (16 czerwca) żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej bezwzględnej większości głosów.

Jarosław Bosy urodził się 31 lipca 1963 r. Studia na Akademii Rolniczej we Wrocławiu ukończył w 1988 r. Doktoryzował się (1996 r.) i habilitował (2006 r.) na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W kwietniu 2014 r. odebrał z rąk prezydenta RP nominację profesorską.
Zajmował stanowisko zastępcy dyrektora Instytutu Geodezji i Geoinformatyki UPWr (2009-2012) i prodziekana na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr (2012-2016). Od września 2016 r. pełni funkcję prorektora ds. nauki i współpracy z zagranicą.
Prowadzi badania naukowe związane z precyzyjnym opracowaniem obserwacji satelitarnych GNSS na potrzeby monitorowania Ziemi, w tym atmosfery w ramach Globalnego Geodezyjnego Systemu Obserwacyjnego GGOS.

Przebywał na zagranicznych stażach i misjach naukowych w Grecji, Szwajcarii i we Włoszech. Kierownik grantów KBN, MNiSW, NCN, NCBiR i H2020, aktywnie uczestniczył w akcji COST 625 „3D Monitoring of Active Tectonic Structures” i COST ES 1206 „Advanced Global Navigation Satellite Systems tropospheric products for monitoring severe weather events and climate (GNSS4SWEC)”. Koordynował ze strony UPWr dwa granty Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). W latach 2006-2008 był kierownikiem projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej „Wielofunkcyjny system precyzyjnego pozycjonowania satelitarnego ASG-EUPOS”, realizowanego przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii, za którego wdrożenie otrzymał w 2010 roku odznakę honorową „Za zasługi dla geodezji i kartografii”.

Jest autorem lub współautorem łącznie 90 oryginalnych prac twórczych. Należy do Międzynarodowej Asocjacji Geodezji (IAG), Amerykańskiej Unii Geofizycznej (AGU) oraz Komitetu Geodezji PAN (od 2016 r. wiceprzewodniczący KG PAN). Jest znanym ekspertem oceniającym: krajowe projekty badawcze w panelach Narodowego Centrum Nauki (dwukrotnie kierował panelami) oraz międzynarodowe H2020 dla Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC, członek panelu PE10) i Europejskiej Agencji GNSS (GSA). Wielokrotnie recenzował projekty dla austriackich (FWF) i niemieckich (DFG) agencji grantowych.

Źródło: UPWr


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
GRATULACJE Pamiętam Pana profesora ze studiów ;-) Wtedy był młodym, bezproblemowym prowadzącym ćwiczenia ;-)
 4 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS