wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-05-21| GIS, Ludzie, Instytucje

GGK powołuje nowego pełnomocnika ds. otwartości danych

Zarządzeniem z 11 maja główny geodeta kraju Waldemar Izdebski powołał nowego pełnomocnika do spraw otwartości danych w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii.


GGK powołuje nowego pełnomocnika ds. otwartości danych

Funkcję tę będzie pełnił Marcin Grudzień – zastępca dyrektora Departamentu Strategii, Współpracy Zagranicznej oraz Informacji Publicznej w GUGiK. Zastapił na tym stanowisku Jarosława Zembrzuskiego, który piastował je od września 2019 r., czyli od momentu powołania rzecznika.

Do zadań pełnomocnika będzie należało w szczególności:

 • ocena danych pod kątem ich jakości i użyteczności do ponownego wykorzystywania;
 • informowanie o danych, które zostaną udostępnione w danym kwartale;
 • poszukiwanie w GUGiK danych do udostępnienia na portalu DanePubliczne.gov.pl;
 • kontakt z administratorem portalu DanePubliczne.gov.pl;
 • informowanie koordynatora Programu Otwierania Danych Publicznych do 31 stycznia każdego roku o rezultatach wdrażania tej inicjatywy w GUGiK.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Otwartość danych... czy to jakaś nowa forma nerwicy natręctw? ;-) Swoją drogą, im bardziej GGK dokręca śrubę wykonawcom w kwestii pomysłów za co można jeszcze ich skasować, tym bardziej krzyczy, że udostępnia te dane którymi nikt nie jest zainteresowany.No i ten punkt -"poszukiwanie w GUGiK danych do udostępnienia na portalu DanePubliczne.gov.pl;"... genialne. Strach zostawić tam zostawić na chwilę komputer czy smartfon bo pełnomocnik zaraz udostępni jego zawartość. Już "zazdroszczę" pracownikom i gościom GUGIK-u.
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: Otwartość danych... Pst.. portalu danepubliczne.gov.pl nie ma. Jest od kilku lat już chyba dane.gov.pl
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Otwartość danych... "poszukiwanie w GUGiK danych do udostępnienia..." to na pewno chodzi o przetrząśniecie szaf w piwnicy, tam na pewno są wszystkie brakujące dane. I jak te szafy wrzuci się na dane.gov.pl, to będziemy najbardziej danootwartym krajem na północ od Karpat i na południe od Bałtyku.
odpowiedz zgłoś
Czy mogę prosić o jakąś postać ewidencji zbiorów i usług zdatną do przetwarzania maszynowego z wyczyszczonymi terytami ? Z góry dziękuję
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: Czy Acha, doprecyzuję jeszcze tylko, że wyczyszczone to takie które bezproblemowo łączą się z PRG po TERYT.
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS