wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-05-12| Geodezja, Software

Uprawnienia zawodowe: nowy termin egzaminu, nowy zakres pytań

W związku z planowanym wejściem w życie nowych rozporządzeń GUGiK ogłosił zmodyfikowany harmonogram egzaminów dla osób ubiegających się o uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii.


Uprawnienia zawodowe: nowy termin egzaminu, nowy zakres pytań <br />
fot. GUGiK
fot. GUGiK

Zmiana dotyczy sesji planowanej na sierpień, która wg nowego planu odbędzie się wcześniej, tj. w dniach 20-23 lipca. Jest to związane z koniecznością uchwalenia do 31 lipca nowych rozporządzeń do znowelizowanego w ubiegłym roku Prawa geodezyjnego i kartograficznego. Do tej daty powinny bowiem zacząć obowiązywać nowe przepisy np. w sprawie EGiB, GESUT czy BDOT500.

Przeniesienie terminu sprawi, że uczestnicy lipcowej sesji nie będą musieli wykazać się na egzaminie znajomością nowych rozporządzeń. To o tyle istotne – wyjaśnia GUGiK – że osoby te wniosek o nadanie uprawnień składały jeszcze w 2020 r., ale z powodu pandemii koronawirusa nie mogły wcześniej podejść do egzaminu.

Na kolejnych sesjach (wyznaczonych na dni: 21-24 września, 19-22 października, 16-19 listopada oraz 7-10 grudnia) będzie już obowiązywała znajomość nowych przepisów.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Bardzo dobra decyzja Umożliwienie osobom, które złożyły wnioski w 2020roku i czekają ! Bardzo dobry ruch.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: Bardzo dobra decyzja Do cholery a co tu wychwalać to chyba oczywiste że tak trzeba i dawno powinno być po temacie.
 1 
odpowiedz zgłoś
@ Kolejny absurd. Uprawnienia nadawane osobą, które nie znaja obecnego stanu prawnego. Cyrk.
 7 
 6 
odpowiedz zgłoś
Z drugiej strony zgodnie z rozporządzeniem na egzaminie wymagana jest znajomość aktu prawnego, który mógł zostać opublikowany dzień przed egzaminem o 23:55. I tak źle i tak niedobrze.
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: @ Ciekawe podejście. Jak byś zareagował wkuwając tyle treści praktycznie na pamięć po czym tydzień przed egzaminem by się wszystko zmieniło
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: @ Dokładnie. Ale kolega pewnie zdawał egzaminy w czasach kiedy na jednym egzaminie można było zdobyć kilka zakresów w tym samym czasie co 1. Wystarczy popytać starszych kolegów jak to było.
 1 
 6 
zgłoś
Wszyscy uprawnieni - won z zawodu! Po każdej nowelizacji Waldemara - nie znają przecież obecnego stanu prawnego!
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS