wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-05-12| Geodezja, Software

Większe możliwości kontroli danych w EWMAPIE

W wersji 13.14 popularnego oprogramowania geodezyjnego EWMAPA firmy Geobid znajdziemy m.in. nową kategorię kontroli danych.


Większe możliwości kontroli danych w EWMAPIE
Większe możliwości kontroli danych w EWMAPIE <br />
Raport z analizy przylegania
Raport z analizy przylegania

Mowa o analizie przylegania dla działek, konturów i użytków. Narzędzie to sprawdza, czy wykonane modyfikacje nie utworzą w bazie błędów topologicznych takich jak „dziury” między powierzchniami lub wzajemne pokrywanie się obszarów. Kontrola jest wykonywana dla wybranych danych w aktywnej bazie działek/konturów/użytków bądź dla niezatwierdzonych obiektów wprowadzonych wybranym operatem. Wynikiem analizy jest tabelaryczne zestawienie wykrytych nieciągłości (fot.).

To nie koniec nowości w EWMAPIE. Program rozbudowano także o możliwość personalizacji menu podręcznego mapy. Opcja umożliwia szybki dostęp (pod prawym przyciskiem myszy na mapie) do wybranych przez użytkownika funkcji. Domyślnie w menu znajdują się narzędzia związane ze skalowaniem i poruszaniem się po mapie, jednak od teraz użytkownik może dowolnie zmieniać jego zawartość.

Ponadto w edycji aktywnego obiektu utworzono dwa nowe sposoby dodawania elementów i podobiektów do obiektu. Jak zapewniają twórcy EWMAPY funkcje te znacznie przyspieszają dodawanie większej liczby elementów. Dzięki operacjom blokowym do obiektu można dodać np.: etykiety z podanego obszaru, rzędne wysokościowe (jako podobiekty) np. wg bufora wokół osi przewodu czy elementy z zastosowaniem filtru (np. wg operatu, daty modyfikacji czy osoby tworzącej).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS