wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-05-06| GIS, Teledetekcja

GUGiK prezentuje nową mozaikę zdjęć satelitarnych Sentinel

Główny Urząd Geodezji i Kartografii wykonał i udostępnił nową mozaikę zdjęć satelitarnych Sentinel-2 dla całego kraju.


GUGiK prezentuje nową mozaikę zdjęć satelitarnych Sentinel

Warstwa opracował Departament Geodezji, Kartografii i GIS w GUGiK. Do jej wykonania wykorzystano zobrazowania w rozdzielczości 10 metrów pochodzące z dwóch europejskich satelitów optycznych Sentinel-2. Do wygenerowania mozaiki wybrano sceny o pokryciu chmur poniżej 10%, w większości pozyskane w II półroczu 2020 r. Jak zapowiada GUGiK, opracowanie będzie aktualizowane przynajmniej raz do roku.

Mozaikę można przeglądać w usługach sieciowych WMS (link) i WMTS (link) „Ortofotomapa standardowa”. Jest ona widoczna przy mniejszych skalach, a przy większych włączają się zdjęcia lotnicze. Opracowanie jest dostępne również na Geoportalu w warstwie o tej samej nazwie (znajduje się w grupie „Ortofotomapa”).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
na GIS są pieniądze a na geodezję brak. Szkoda
odpowiedz zgłoś
GIS Nie ma takiego departamentu w GUGiK.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: GIS no strasznie straszne. Jest rzeczywiście Departament Geodezji, Kartografii i Systemów Informacji Geograficznej. Na miejscu autora artykułu to pewnie najlepiej, żeby na kolanach do Częstochowy poszedł w geście samopokuty?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: GIS http://www.gugik.gov.pl/urzad/departamenty-i-biura
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS