wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-05-04| GNSS, Teledetekcja, Przetargi

Wody Polskie wybrały oferty na sprzęt pomiarowy

Krakowski oddział Wód Polskich poinformował o wyborze najkorzystniejszych ofert w przetargu na dostawę 12 bezzałogowych statków powietrznych oraz 112 precyzyjnych odbiorników GNSS.


Wody Polskie wybrały oferty na sprzęt pomiarowy

Przedmiot zamówienia podzielono na dwie części. Przedmiotem pierwszej jest dostarczenie 12 dronów, które mają oferować pionowy start i lądowanie oraz być wyposażone w minimum 4 wirniki napędowe i odbiornik GNSS RTK. Maszyny zostaną dostarczone wraz z kamerami wizyjnymi i termowizyjnymi oraz symulatorami lotów. Kamera musi umożliwiać pozyskiwanie zdjęć fotogrametrycznych, które będzie można przetworzyć do postaci modeli wysokościowych, przekrojów, ortofotomapy itp. Częścią zamówienia jest także dostawa oprogramowania, które pozwoli przetwarzać obrazy do wyżej wymienionych produktów. Ponadto w ramach opcji Wody Polskie gotowe są także na zakup skanerów laserowych dla dronów. Mają on oferować prędkość pomiaru minimum 200 tys. pkt/s, rejestrację przynajmniej 5 odbić oraz dokładność nie gorszą niż 3 cm.

W tej części za najkorzystniejszą zamawiający uznał propozycję krakowskiej firmy NaviGate, która wyceniła swoją ofertę na 1,33 mln zł (Wody Polskie przyznały jej 100 pkt). Jej jedyny konkurent w tym postępowaniu – stołeczna firma TPI, gotowy był zrealizować dostawy za 2,068 mln zł. Ofercie tej przyznano 88 pkt.

Przedmiotem II części przetargu jest dostawa 112 odbiorników RTK-GNSS. Mają one odbierać systemy GPS, GLONASS i Galileo, być wyposażone w inercyjny pochyłomierz oraz oferować dokładność pomiaru poniżej 10 mm w poziomie i 20 mm w pionie. Wraz z instrumentem należy dostarczyć polowe oprogramowanie pomiarowe oraz rejestratory z systemem Windows 10 i ekranem o przekątnej 7-8 cali.

W tej części za najkorzystniejszą również uznano ofertę firmy NaviGate (o wartości 3,844 mln zł), przyznając jej 100 pkt. Pozostałe propozycje złożyli:

 • Geotronics Dystrybucja (oferta niepunktowana),
 • Leica Geosystems (88 pkt),
 • Sitech Poland (68 pkt).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
jakie jest uzasadnienie merytoryczne zakupów UAV? Nowe miejsca pracy czy zabawka dla aktualnie pracujących i znudzonych życiem? Pytam tylko o drony. Takie usługi zawsze jest taniej kupić na rynku od lokalnych wykonawców...
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: jakie jest uzasadnienie merytoryczne zakupów UAV? Tyle że trzeba ogłosić przetarg, rozstrzygnąć go i odebrać. Majac swój sprzęt jesteś bardziej elastyczny i szybszy. A i w sytuacji zagrożenia mozesz zebrać szybko informacje.
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: jakie jest uzasadnienie merytoryczne zakupów UAV? przekonałeś mnie zwłaszcza tym argumentem, że nie trzeba pracować, rozstrzygać przetargów i odbierać projektów a tak dronem samo się zrobi, nic nie trzeba wiedzieć, nic nie kosztuje aaaa można się w ramach pracy pobawić w modelarza. Czyli zabawa w najlepsze w godzinach pracy a że kompletnie niewydajnie to kogo to obchodzi?
 6 
 1 
zgłoś
odp: odp: jakie jest uzasadnienie merytoryczne zakupów UAV? Modelarz to chyba ten co przetwarza gotowe dane w postaci przekrojów, szorstkości i modelu terenu. Drony natomiast mają szansę te dane pozyskać. Więc z tą nauką i wiedzą to może jednak wypowiedź odniesiesz do siebie nie innych ?
 3 
zgłoś
odp: jakie jest uzasadnienie merytoryczne zakupów UAV? no widzisz pominą przemądrzałych skoczybruzdów z pełnym pakietem uprawnień, którzy potrafią dorabiać wielkie teorie do prostych czynności.
 5 
odpowiedz zgłoś
podlaski skupił się na suwach dla założonych towarzyszy..znaczy kierowników
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS