Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-05-04| GNSS, Teledetekcja, Przetargi

Wody Polskie wybrały oferty na sprzęt pomiarowy

Krakowski oddział Wód Polskich poinformował o wyborze najkorzystniejszych ofert w przetargu na dostawę 12 bezzałogowych statków powietrznych oraz 112 precyzyjnych odbiorników GNSS.


Wody Polskie wybrały oferty na sprzęt pomiarowy

Przedmiot zamówienia podzielono na dwie części. Przedmiotem pierwszej jest dostarczenie 12 dronów, które mają oferować pionowy start i lądowanie oraz być wyposażone w minimum 4 wirniki napędowe i odbiornik GNSS RTK. Maszyny zostaną dostarczone wraz z kamerami wizyjnymi i termowizyjnymi oraz symulatorami lotów. Kamera musi umożliwiać pozyskiwanie zdjęć fotogrametrycznych, które będzie można przetworzyć do postaci modeli wysokościowych, przekrojów, ortofotomapy itp. Częścią zamówienia jest także dostawa oprogramowania, które pozwoli przetwarzać obrazy do wyżej wymienionych produktów. Ponadto w ramach opcji Wody Polskie gotowe są także na zakup skanerów laserowych dla dronów. Mają on oferować prędkość pomiaru minimum 200 tys. pkt/s, rejestrację przynajmniej 5 odbić oraz dokładność nie gorszą niż 3 cm.

W tej części za najkorzystniejszą zamawiający uznał propozycję krakowskiej firmy NaviGate, która wyceniła swoją ofertę na 1,33 mln zł (Wody Polskie przyznały jej 100 pkt). Jej jedyny konkurent w tym postępowaniu – stołeczna firma TPI, gotowy był zrealizować dostawy za 2,068 mln zł. Ofercie tej przyznano 88 pkt.

Przedmiotem II części przetargu jest dostawa 112 odbiorników RTK-GNSS. Mają one odbierać systemy GPS, GLONASS i Galileo, być wyposażone w inercyjny pochyłomierz oraz oferować dokładność pomiaru poniżej 10 mm w poziomie i 20 mm w pionie. Wraz z instrumentem należy dostarczyć polowe oprogramowanie pomiarowe oraz rejestratory z systemem Windows 10 i ekranem o przekątnej 7-8 cali.

W tej części za najkorzystniejszą również uznano ofertę firmy NaviGate (o wartości 3,844 mln zł), przyznając jej 100 pkt. Pozostałe propozycje złożyli:

  • Geotronics Dystrybucja (oferta niepunktowana),
  • Leica Geosystems (88 pkt),
  • Sitech Poland (68 pkt).

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS