Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2021-05-04 | GNSS, Teledetekcja, Przetargi

Wody Polskie wybrały oferty na sprzęt pomiarowy

Krakowski oddział Wód Polskich poinformował o wyborze najkorzystniejszych ofert w przetargu na dostawę 12 bezzałogowych statków powietrznych oraz 112 precyzyjnych odbiorników GNSS.


Ilustracja: Wody Polskie wybrały oferty na sprzęt pomiarowy

Przedmiot zamówienia podzielono na dwie części. Przedmiotem pierwszej jest dostarczenie 12 dronów, które mają oferować pionowy start i lądowanie oraz być wyposażone w minimum 4 wirniki napędowe i odbiornik GNSS RTK. Maszyny zostaną dostarczone wraz z kamerami wizyjnymi i termowizyjnymi oraz symulatorami lotów. Kamera musi umożliwiać pozyskiwanie zdjęć fotogrametrycznych, które będzie można przetworzyć do postaci modeli wysokościowych, przekrojów, ortofotomapy itp. Częścią zamówienia jest także dostawa oprogramowania, które pozwoli przetwarzać obrazy do wyżej wymienionych produktów. Ponadto w ramach opcji Wody Polskie gotowe są także na zakup skanerów laserowych dla dronów. Mają on oferować prędkość pomiaru minimum 200 tys. pkt/s, rejestrację przynajmniej 5 odbić oraz dokładność nie gorszą niż 3 cm.

W tej części za najkorzystniejszą zamawiający uznał propozycję krakowskiej firmy NaviGate, która wyceniła swoją ofertę na 1,33 mln zł (Wody Polskie przyznały jej 100 pkt). Jej jedyny konkurent w tym postępowaniu – stołeczna firma TPI, gotowy był zrealizować dostawy za 2,068 mln zł. Ofercie tej przyznano 88 pkt.

Przedmiotem II części przetargu jest dostawa 112 odbiorników RTK-GNSS. Mają one odbierać systemy GPS, GLONASS i Galileo, być wyposażone w inercyjny pochyłomierz oraz oferować dokładność pomiaru poniżej 10 mm w poziomie i 20 mm w pionie. Wraz z instrumentem należy dostarczyć polowe oprogramowanie pomiarowe oraz rejestratory z systemem Windows 10 i ekranem o przekątnej 7-8 cali.

W tej części za najkorzystniejszą również uznano ofertę firmy NaviGate (o wartości 3,844 mln zł), przyznając jej 100 pkt. Pozostałe propozycje złożyli:

  • Geotronics Dystrybucja (oferta niepunktowana),
  • Leica Geosystems (88 pkt),
  • Sitech Poland (68 pkt).

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

jakie jest uzasadnienie merytoryczne zakupów UAV? Nowe miejsca pracy czy zabawka dla aktualnie pracujących i znudzonych życiem? Pytam tylko o drony. Takie usługi zawsze jest taniej kupić na rynku od lokalnych wykonawców...
    1 
 5 
odp: jakie jest uzasadnienie merytoryczne zakupów UAV? Tyle że trzeba ogłosić przetarg, rozstrzygnąć go i odebrać. Majac swój sprzęt jesteś bardziej elastyczny i szybszy. A i w sytuacji zagrożenia mozesz zebrać szybko informacje.
    2 
 6 
odp: odp: jakie jest uzasadnienie merytoryczne zakupów UAV? przekonałeś mnie zwłaszcza tym argumentem, że nie trzeba pracować, rozstrzygać przetargów i odbierać projektów a tak dronem samo się zrobi, nic nie trzeba wiedzieć, nic nie kosztuje aaaa można się w ramach pracy pobawić w modelarza. Czyli zabawa w najlepsze w godzinach pracy a że kompletnie niewydajnie to kogo to obchodzi?
    7 
 1 
odp: odp: jakie jest uzasadnienie merytoryczne zakupów UAV? Modelarz to chyba ten co przetwarza gotowe dane w postaci przekrojów, szorstkości i modelu terenu. Drony natomiast mają szansę te dane pozyskać. Więc z tą nauką i wiedzą to może jednak wypowiedź odniesiesz do siebie nie innych ?
  
 3 
odp: jakie jest uzasadnienie merytoryczne zakupów UAV? no widzisz pominą przemądrzałych skoczybruzdów z pełnym pakietem uprawnień, którzy potrafią dorabiać wielkie teorie do prostych czynności.
  
 5 
podlaski skupił się na suwach dla założonych towarzyszy..znaczy kierowników
  
 1 



zobacz też:

NAWI 2021: kompleksowo o nowościach na rynku nawigacji satelitarnej

Z Geoforum.pl można już pobierać NAWI 2021 – najnowszą edycję bezpłatnego...

Nowe mapy powodziowe blokują inwestycje czy zapewniają bezpieczeństwo?

Mieszkańcy i samorządowcy z Sandomierza i okolic protestują przeciwko...

Wody Polskie oszczędzą na geodezyjnej obsłudze inwestycji

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie rozstrzygnęło przetarg na geodezyjną obsługę...


wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
w „Geodezji rolnej” M. SzymaŃskiego z 1969 r. napisano, że „ustrój socjalistyczny cechuje – wg Lenina – stała, świadomie utrzymywana proporcjonalność.”?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Rudjer Josef Bosković (1711-1787)

Rudjer Josef  Bosković  (1711-1787)
Chorwacki jezuita, fizyk, astronom i matematyk, a także filozof, poeta i geodeta. Urodził się 18 maja 1711 roku w Dubrowniku. Ojciec był kupcem z Hercegowiny, matka córką miejscowego notabla. Po ukończeniu szkoły elementarnej w wieku 15 lat...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1840
William Henry Fox Talbot (1800-77) angielski matematyk, filozof i tłumacz podczas wakacji nad jeziorem Como we Włoszech odkrył proces negatywowy. Do zarejestrowania obrazu przy pomocy kamery obscura wykorzystał związki srebra, a do jego wywołania...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2