W wyniku prowadzonych od 2018 r. prac terenowych, kwerend archiwalnych i informacji przekazanych od mieszkańców Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków opracowało oznaczenia zarówno drewnianych obiektów zabytkowych, jak i wybranych budynków drewnianych nieobjętych ochroną konserwatorską, a także budynków już nieistniejących. Dane te znajdziemy w module „Zabytki” na warstwach znajdujących się w katalogu „Dane tematyczne”, w podkatalogu „Architektura drewniana”.
Przedstawiono tu w sumie ok. 250 drewnianych domów ujętych w gminnej ewidencji zabytków (GEZ), z których 34 jest wpisanych do rejestru zabytków, a także ok. 530 obiektów nieujętych w GEZ i ok. 140 obiektów już nieistniejących, co daje łącznie ok. 950. budynków.
Bodaj największe skupiska drewnianej architektury w stolicy to osiedla Przyjaźń oraz Boernerowo. Pierwsze powstało z myślą o radzieckich budowniczych Pałacu Kultury i Nauki. Drugie (wcześniej znane jako Osiedle Łączności Babice) pochodzi z kolei z okresu międzywojennego, a jego powstanie związane jest z budową pobliskiej Transatlantyckiej Radiostacji Nadawczej. Drewniane domy uświadczymy nawet w centrum miasta, czego najlepszym przykładem jest Osiedle Jazdów, zbudowane w 1945 roku jako tymczasowe mieszkania dla pracowników Biura Odbudowy Stolicy.
Administratorzy serwisu przewidują systematyczną aktualizację mapy o nowe informacje dotyczące architektury drewnianej.