wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-29| GIS, Mapy, Przetargi

Warszawa zamawia nowy portal mapowy

Ponad 2,1 mln zł brutto wart jest przetarg Urzędu m.st. Warszawy na zbudowanie nowego miejskiego serwisu mapowego. Co będzie go wyróżniać?


Warszawa zamawia nowy portal mapowy

Wygląd i funkcje zmodernizowanego geoportalu mają nawiązywać do koncepcji opracowanej w ramach odrębnego zamówienia. Za 380 tys. zł wykonała je firma Avility z Warszawy. Przykłady proponowanych rozwiązań załączono do specyfikacji ogłoszonego właśnie zamówienia, a dwie wybrane grafiki prezentujemy na rysunku obok.

Jak czytamy w dokumentacji przetargu, głównymi celami projektu jest:

 1. Podniesienie atrakcyjności i intuicyjności serwisu, w tym zmaksymalizowanie przestrzeni pod kątem wyświetlania okna mapy.
 2. Optymalizacja wyszukiwania danych m.in. poprzez inteligentne podpowiadanie wprowadzanego hasła oraz przejrzystą prezentację wyników.
 3. Utworzenie Profili użytkowych – podstawowego i zaawansowanego.
 4. Kategoryzacja tematyczna danych – dane udostępnione w serwisie muszą być skategoryzowane tematycznie w sposób intuicyjny dla użytkownika.
 5. Tworzenie i udostępnianie przez użytkowników własnej mapy.
 6. Optymalizacja wydajności i bezpieczeństwa.
 7. Poprawa dostępności na urządzeniach mobilnych.
 8. Rozbudowa istniejących funkcjonalności oraz dodanie nowych, np.: podłączanie usług danych przestrzennych, pobieranie danych przestrzennych, narzędzie selekcji, narzędzie analiz przestrzennych, porównywanie danych, lokalizowanie użytkownika i udostępnianie jego lokalizacji, a także dodanie narzędzia paska czasu.

Łączny czas realizacji umowy określono na 40 miesięcy, przy czym sam serwis mapowy ma zostać przygotowany w ciągu 16 miesięcy od podpisania umowy.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 18 tys. zł można składać do 28 stycznia.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Każdy geoportal Powinien tak wyglądać, żeby ludzie chcieli korzystać jak z map Google
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Każdy geoportal i może jeszcze w Web-Mercatorze, co?
odpowiedz zgłoś
Szczegoly Gdzie można poczytać o szczegółach przetargu ?
odpowiedz zgłoś
odp: Szczegoly Właśnie dodaliśmy link do dokumentacji przetargu.
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Szczegoly Dzięki
zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS