wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-03-09| Mapy, Imprezy

Zapowiedź wystawy map Grudziądza

19 marca godz. 17:00 w salach grudziądzkiego muzeum przy ul. Wodnej 3/5 odbędzie się otwarcie wystawy „Kartografia Grudziądza na przestrzeni wieków”.


Zapowiedź wystawy map Grudziądza <br />
fot. Muzeum w Grudziądzu
fot. Muzeum w Grudziądzu

Na ekspozycji zaprezentowane zostaną kartografiki i plany miasta pochodzące z okresu od XVII do XX wieku. Obejmują one okres ponad 350 lat, na przestrzeni których miasto zmieniło swój charakter z rolniczego na przemysłowy, czego efektem była niespotykana wcześniej rozbudowa miejscowości w kierunku południowym i północnym. Na wystawie nie zabraknie planów sporządzonych przez kartografów szwedzkich podczas „potopu” (1655-1660), a także opracowań związanych z budową i zagospodarowaniem twierdzy z końca XVIII i XIX wieku.

Prezentowane eksponaty pochodzą ze zbiorów: Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu, Archiwum Państwowego w Toruniu, Bazyliki pw. Św. Mikołaja w Grudziądzu, Geheimes Staatsarchiv Preußischer Kulturbesitz w Berlinie, Staatsbibliothek w Berlinie, Hauptstaatsarchiv w Dreźnie oraz Riksarkivet w Sztokholmie.

Wystawa będzie dostępna dla publiczności od 20 marca do 6 czerwca br.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS