wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-01-04| Geodezja, GIS

Pruszkowska geodezja mazowieckim liderem cyfryzacji

Wśród laureatów IV edycji konkursu „Samorządowy lider cyfryzacji” znalazło się Starostwo w Pruszkowie, które wyróżniono za geodezyjne e-usługi.


Pruszkowska geodezja mazowieckim liderem cyfryzacji <br />
Portal mapowy powiatu pruszkowskiego
Portal mapowy powiatu pruszkowskiego

„Samorządowy lider cyfryzacji” to konkurs organizowany od 4 lat przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Jego celem jest wyróżnianie i promocja najlepszych i najbardziej dojrzałych projektów teleinformatycznych realizowanych na Mazowszu.

W tym roku zwycięzcą konkursu został Urząd Miejski w Grodzisku Mazowieckim, który zaprezentował wdrożenie systemu „eBiblioteka” dla miejscowej biblioteki publicznej.

Z naszego punktu widzenia najciekawszy jest laureat II miejsca, czyli Starostwo w Pruszkowie. Nagrodzono je za wdrożenie powiatowego systemu informacji przestrzennej i związanego z nim serwisu mapowego. Jak wylicza organizator konkursu, poza możliwością wyświetlenia licznych usług przeglądania, takich jak np. zdarzenia drogowe czy mapa glebowa, portal oferuje również możliwość zakupu mapy zasadniczej, danych ewidencyjnych, wypisu z EGiB, a także zgłaszanie prac geodezyjnych i składanie wniosków o skoordynowanie usytuowania projektowanej sieci uzbrojenia terenu. Portal mapowy można wyświetlić także przy użyciu telefonów komórkowych i tabletów.

W nagrodę pruszkowskie starostwo otrzymało 10 tys. zł.

– We współczesnym świecie nowoczesne rozwiązania techniczne oraz innowacyjne technologie są podstawą nowoczesnej administracji. Wygodne, zdalne załatwianie spraw, dostęp do elektronicznych wersji dokumentów, możliwość monitorowania postępu spraw, to przysłowiowy klucz do sukcesu w obsłudze klienta. Dzięki e-usługom samorządy oraz instytucje otrzymały możliwość pełniejszego zaspokajania potrzeb mieszkańców, a będąc bliżej ludzi i ich spraw, mają szansę wychodzić naprzeciw ich potrzebom i oczekiwaniom. Gratuluje zwycięzcom kreatywnych pomysłów i skutecznego ich wdrożenia – powiedział marszałek Adam Struzik.

Warto przypomnieć, że jest to już drugie wyróżnienie powiatu pruszkowskiego w tym konkursie przyznane za geodezyjne e-usługi. Dwa lata temu urząd ten zdobył w tym konkursie III miejsce. W tej samej edycji II miejsce przyznano Starostwu w Mińsku Mazowieckim, które także wyróżniono za jego SIP.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Brawo bardzo fajnie
odpowiedz zgłoś
odp: Brawo Ale tylko do kontroli Wingika. To już w tym roku.
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS