wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-01| Geodezja, Software

ePODGiK pozwala sprawdzić wynik weryfikacji pracy geodezyjnej

W związku ze zmianami wprowadzonymi przez tzw. Tarczę Antykryzysową 4.0 firma Geo-System wprowadziła w swoim systemie ePODGiK numerację protokółów weryfikacji oraz możliwość sprawdzenia jej wyniku przez interenet.


ePODGiK pozwala sprawdzić wynik weryfikacji pracy geodezyjnej <br />
Przykładowy wzór oświadczenia zaproponowany przez OZZG
Przykładowy wzór oświadczenia zaproponowany przez OZZG
ePODGiK pozwala sprawdzić wynik weryfikacji pracy geodezyjnej

Jedną ze zmian, jaką 24 czerwca wprowadziła Tarcza Antykryzysowa 4.0, jest możliwość składania przez wykonawcę pracy geodezyjnej oświadczeń o pozytywnym wyniku weryfikacji. Takie oświadczenie zastępuje urzędowe uwierzytelnienie i można je umieścić na mapie do celów projektowych lub mapie z inwentaryzacji powykonawczej.

Zgodnie z ustawą oświadczenie musi zawierać m.in. numer oraz datę sporządzenia dokumentu potwierdzającego wynik pozytywnej weryfikacji. W związku z tym od 29 czerwca w systemie ePODGiK wszystkie protokoły weryfikacji (zarówno pozytywne, jak i negatywne) otrzymały indywidualną numerację składającą się z numeru pracy i kolejnego numeru porządkowego. Jednocześnie firma Geo-System uruchomiła stronę protokolweryfikacji.epodgik.pl, gdzie każdy zainteresowany może sprawdzić wynik weryfikacji – w tym celu wystarczy wpisać numer protokołu oraz wybrać z listy PODGiK, gdzie złożony został operat.

Usługa działa w powiatach: mińskim, piaseczyńskim, pruszkowskim, wołomińskim oraz wejherowskim.

Przypomnijmy jednocześnie, że 31 lipca wchodzi w życie nowelizacja Prawa geodezyjnego i kartograficznego, która wprowadza tego typu oświadczenia na stałe, a nie tylko na czas epidemii. Jednocześnie znosi uwierzytelnianie, a w jego miejsce wprowadza obowiązkowe i bezpłatne klauzulowanie.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
nr Wow. Protokół ma numer, ale sensacja u nas w powiecie jak sięgam pamięcią to każdy dokument ma swój numer także protokół - a wynika on z ROZPORZĄDZENIA PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych i organizacji obiegu dokumentów każdego urzędu. Każdy dokument wpływający i wypływający winien mieć odpowiedni numer. U nas np ustalono lata temu nr 6641. .2020.
odpowiedz zgłoś
weryfikacja Ta informacja nie posiada daty sporządzenia protokołu
 1 
odpowiedz zgłoś
czy ktoś wie Czy systemy Geobid, Turbo Mapa, GeoInfo mają podobną stronę do https://protokolweryfikacji.epodgik.pl/?
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: czy ktoś wie Taką bez Captcha na której możesz wygrywać werbelki zapytaniami ? Nie, nikt poważny takich nie ma.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
@ W czasie kiedy małopolska służba geodezyjna okryła się ostrym cieniem mgły, w czasie kiedy hucpa jaka ma miejsce w ośrodkach geodezyjnych wychodzi na światło dzienne musimy mieć kontrolę obywatelska nad ich postępowaniem. Dlatego znaczna część środowiska geodezyjnego apeluje po raz kolejny o ujawnienie dat wpływu operatów do kontroli i dat ich kontroli z okresu co najmniej ostatnich 10 lat. Tylko w ten sposób uda nam się wyplewić z ogranow państwa pseudobiznesmenow. Niestety przyszło nam żyć w tych trudnych czasach kiedy obywatele muszą kontrolować urzędników. Paradoksem jest to że osoba odpowiedzialna za te struktury odmawia debaty na temat tej patologii.
 2 
 9 
odpowiedz zgłoś
odp: @ dokładnie tak jak piszesz daty i jeszcze raz daty to na początek!
 2 
odpowiedz zgłoś
Ciekawe kiedy web ewid Będzie miał takie cuda
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: Ciekawe kiedy web ewid Nigdy, Młody człowieku, nigdy. Bowiem użytkownicy webewid nie potrzebują cudów, a geodeci otrzymują cały protokół razem z jego treścią, a nie tylko sam numer. No i najważniejsze: w tym środowisku nikt nie zakłada, że geodeta kłamie.
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Ciekawe kiedy web ewid przecudnie, zatem webewid udostępniając protokół dogonił pozostałe systemy, gdzie protokół jest od zawsze przekazywany geodecie. Gratulacje. Trzymam kciuki za rozwój tego systemu, bo może on sprawić nam jeszcze wiele niespodzianek.
zgłoś
odp: odp: Ciekawe kiedy web ewid Koniu Morski a kiedy Geo-System wyda jakiegoś GML ? W dzisiejszych czasach propozycja SWDE z EGiB i DXF lub map z mapy zasadniczej to nie zgodne z prawem chyba jest. Mylę się ?
zgłoś
odp: odp: Ciekawe kiedy web ewid pozdrawiam: to do geosystem. Dla mnie ważne, że protokół jest też z webewidzie, a dyskusję w tonie a u was murzynów biją to sobie prowadźcie dalej beze mnie.
zgłoś
odp: odp: Ciekawe kiedy web ewid Sam taką dyskusję pierwszym zdaniem prowadziłeś. I pisz Geo-System - były prezes mocno się denerwuje jak tej kreski nie ma. :)
zgłoś
odp: odp: Ciekawe kiedy web ewid nie zacząłem tej dyskusji, napisałem w odpowiedzi do tego co stary geodeta napisał do młodego. Skąd nagle pozdrawiam wyskakujesz to już ty jeden wiesz.
zgłoś
Uwierzytelnianie Trzeba uwierzytelniać mapy do celów prawnych?
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
jprd proszę PROSZĘ niech ktoś napisze, że jg nie napisał tego serio. Nie chcę tracić wiary w inteligencję ludzi.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
do jg, brawo brawo! To jest nic, odkryłeś gigantyczną machinę machinacji i kumoterstwa. Proszę zwrócić uwagę, że Geobid miał 5 dni wcześniej już te zmiany zrobione niż Geo-System! Co to oznacza? Jakie powiązania rodzinno-biznesowe za tym stoją? A co jeśli się okaże, że zmiany wchodzące od 1 sierpnia też już mają opracowane? Skąd Geobid ma wiedzę, skoro już ogłosił, że w połowie lipca będzie wersja programu Ośrodek nr 9? Skąd pytam, skoro zmiany są od 1 sierpnia? HA? Więcej jutro na ten temat w MaxTV.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
I znowu zaskakujące zmiany w tarczy na które nie wiadomo jakim cudem ekspresowo reaguje Geo-System. Na pewno na poziomie procedowania tych zmian a przed publikacją GGK nikomu nic nie mówił, na pewno.
 5 
 2 
odpowiedz zgłoś
Nasze zarobki poszybują w górę! wspaniała wiadomość, szybciej dostaniemy negatywny protokół weryfikacji np bo czcionka chyba jakaś z duża!
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
GeoInfo czas się obudzić. Minął tydzień od wprowadzenia tych przepisów a wy znowu w polu. Mała rzecz a ułatwia i usprawnia przepływ informacji. A w ogóle to weryfikacja powinna polegać na walidacji przekazanych zbiorów danych i nic więcej. Ja dokonuję walidacji przed przekazaniem oraz ODGiK sprawdza przed przyjęciem i wydaje protokół. Żadnych weryfikatorów chyba, że do spraw wewnętrznych ośrodka - kto bogatemu zabroni.
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: GeoInfo Przecież w I-KERG masz status dekretacji i widać czy jest pozytywny protokół czy nie. Protokoły też są udostępniane przez I-KERG, więc nie wiem co masz na myśli pisząc, że czas się obudzić?
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: GeoInfo REMIK, a jak klient może to sprawdzić o czym piszesz?
 3 
zgłoś
odp: odp: GeoInfo Niestety, nie każde starostwo ma widoczny status dekretacji.
 3 
zgłoś
odp: GeoInfo do PJ - a które ma? Chciała to "zobaczyć" organoleptycznie
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: GeoInfo W sekcji "Operaty utworzone w ramach pracy", pow. poznański ma możliwość podglądu, na jakim etapie, i u kogo jest operat techniczny. Szamotuły, Nowy Tomyśl już nie. Dopiero po pozytywnej weryfikacji jest aktywna ta sekcja, i wtedy mamy możliwość podejrzenia numeru i daty przyjęcia do zasobu.
 1 
 1 
zgłoś
odp: odp: GeoInfo dzięki, chyba się nie rozumiemy. Czy możesz mi podać adres strony, na której JA mogę sprawdzić status pracy lub potwierdzić, że już protokół jest pozytywny? Nie jestem zarejestrowaną geodetką w powiecie.
 2 
zgłoś
odp: odp: GeoInfo W opisanym przeze mnie przypadku, sprawdzić te dane mogą tylko osoby, posiadające konto w portalu iKERG, i tylko oczywiście dla swojego zgłoszenia:)
 2 
 1 
zgłoś
Zły link Źle się skopiował link - informacja w aktualnościach na stronie GEOBIDu: https://geobid.pl/aktualnosci/informacja-dla-uzytk ownikow-systemu-osrodek-oswiadczenia-wykonawcow
 1 
odpowiedz zgłoś
GEOBID też ma numerację Trochę się spóźnili - GEOBID opisał procedurę nadawania numeru 24 czerwca: https://geobid.pl/aktualnosci/informacja-dla-uzytk ownikow-systemu-osrodek-oswiadczenia-wykonawcow
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Super Dzięki tym działaniom mam w dwóch powiatach komfort. Teraz czekam na inne powiaty.
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
siostro nosze i basen dla pana
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
HAHAHA Nie no sukces pełną gębą. Jaki #$%!!... system. I tak go "udoskonalają". Szooook. Podnieście mnie bo padłem ze śmiechu...
 5 
 8 
odpowiedz zgłoś
16 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS