wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-04-17| Geodezja, GIS, Instytucje

Mazowsze nagradza liderów cyfryzacji

Wśród trzech laureatów mazowieckiego konkursu „Samorządowy Lider Cyfryzacji” aż dwóch nagrodzono za osiągnięcia w zakresie geodezji.


Mazowsze nagradza liderów cyfryzacji <br />
Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim z Ewą Janczar, zastępcą dyrektora Departamentu Cyfryzacji, Geodezji i Kartografii
Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim z Ewą Janczar, zastępcą dyrektora Departamentu Cyfryzacji, Geodezji i Kartografii

Celem konkursu było wyłonienie jednostki, której dokonania w sferze cyfryzacji wyróżniają się na tle innych. Równie ważne było ukazanie kluczowej roli wdrażanych narzędzi i rozwiązań informatycznych we wspomaganiu działalności zgłoszonej jednostki oraz promocja działań z obszaru cyfryzacji wśród mieszkańców. W konkursie mogła wziąć udział jednostka z terenu województwa mazowieckiego, która zaprezentowała swoje innowacyjne osiągnięcia w dziedzinach: wprowadzenia e-usług dla mieszkańców i przedsiębiorców oraz wdrożenia elektronicznych systemów dziedzinowych i systemów elektronicznego zarządzania dokumentacją.

Zwycięzcą został Urząd Miasta Legionowo – zaprezentował stronę internetową, na której mieszkańcy mogą uzyskać szeroki wachlarz informacji codziennych oraz załatwić część spraw urzędowych dzięki wprowadzeniu e-usług i elektronicznych formularzy. Strona internetowa jest utrzymana w stonowanej kolorystyce, a wyszukiwanie informacji odbywa się w sposób intuicyjny. Dostępna jest też bogata oferta kulturalna dla mieszkańców w postaci kalendarza z zaznaczonymi wszelkimi wydarzeniami.

Zdobywca II miejsca – Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim – przedstawił do oceny system informacji przestrzennej, poprzez który możliwe jest wykonanie czynności urzędowych na poziomie interakcji dwukierunkowej oraz transakcyjnym (np. zakup operatów geodezyjnych). Portal prezentuje informacje geograficzne z powiatu mińskiego, a dzięki podłączonym usługom zewnętrznym umożliwia nawet wyświetlanie zdjęć poziomu ulicy.

Nagrodzone III miejscem Starostwo Powiatowe w Pruszkowie również zaprezentowało system informacji przestrzennej, który opiera się na tym samym rozwiązaniu technicznym jak w powiecie mińskim. Interaktywna mapa zawiera wiele funkcjonalności oraz bogaty zbiór danych przestrzennych.

Wyróżniona Stacja Muzeum – pomimo odmiennego niż nagrodzone urzędy zakresu działalności placówki, komisja konkursowa wysoko oceniła sposób prezentacji zbiorów udostępnianych zwiedzającym. Dzięki cyfryzacji zasobów muzealnych powstała strona internetowa, prezentująca archiwalne oraz współczesne zdjęcia taboru kolejowego, pracy kolejarzy, budynków obsługi ruchu kolejowego, dokumentacji technicznej czy też eksponaty w technologii 360 stopni. Można też zapoznać się z mapami prezentującymi schematy linii kolejowych oraz zdjęciami zniszczeń wojennych infrastruktury kolejowej. Na platformie cyfrowej zgromadzono blisko 4 tys. eksponatów.

Źródło: UMWM, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Gratulacje dla Starostwa w Mińsku Mazowieckim. Szkoda, że drugie miejsce a nie pierwsze.

e-usługi może były tylko profesjonalnie opisane we wniosku i to oceniała i nagradzała komisja ;) a weryfikacja praktyczna nie była jednym z kryteriów

BB nie wnikaj, na pewno niezależna komisja konkursowa zdecydowała obiektywnie że są e-usługi to są!

Gratulacje! W którym miejscu na stronie Legionowa można znaleźć jak "załatwić część spraw urzędowych dzięki wprowadzeniu e-usług i elektronicznych formularzy". O jakich e-usługach mowa i jakie sprawy można załatwić z wykorzystaniem e-formularzy?

Gratuluję jeśli powiat drugi raz z rzędu jest w czołówce konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski to znaczy, że jednak czymś się wyróżnia na tle pozostałych powiatów. Ale fajnie by było, gdyby taki konkurs był dla całego kraju, wtedy na pewno konkurencja byłaby większa. Może Główny Urząd by podobny konkurs zorganizował?

5 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt