wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-04| Geodezja, Ludzie

Geodetka ze stypendium prezesa PAN

W tym roku po raz piąty przyznano stypendia prezesa Polskiej Akademii Nauk dla doktorantów instytutów naukowych PAN za wybitne osiągnięcia naukowe. Otrzymało je dziesięcioro młodych naukowców. Wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu znalazła się Justyna Śliwińska – geodetka, obecnie doktorantka Centrum Badań Kosmicznych PAN.


Geodetka ze stypendium prezesa PAN <br />
fot. ze zbiorów prywatnych
fot. ze zbiorów prywatnych
Justyna Śliwińska w 2016 r. ukończyła studia na kierunku geodezja i kartografia na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, specjalność geodezja i nawigacja satelitarna, uzyskując tytuł magistra inżyniera. „Komparacja i walidacja parametrów modeli satelitarnych geopotencjału CHAMP, GRACE i GOCE z danymi naziemnymi” to tytuł jej pracy magisterskiej przygotowanej pod kierunkiem prof. Marcina Barlika.

W 2017 roku rozpoczęła studia doktoranckie w Zakładzie Geodezji Planetarnej CBK PAN pod kierunkiem prof. Jolanty Nastuli. Tematyka jej badań naukowych obejmuje wyznaczanie i analizę czasowych zmian pola grawitacyjnego Ziemi otrzymanych z różnych typów danych, a także ocenę wpływu tych zmian na ruch bieguna ziemskiego. W tym celu wykorzystuje przede wszystkim obserwacje pola grawitacyjnego Ziemi z satelitarnych misji grawimetrycznych GRACE (Gravity Recovery and Climate Experiment) i GRACE Follow-On. Jej prace dotyczą również oceny przydatności obserwacji innych satelitów znajdujących się na niskich orbitach okołoziemskich do określania zmian w ruchu obrotowym Ziemi.

Wyróżnienie prezesa PAN, prof. Jerzego Duszyńskiego, sprawiło mi ogromną radość i satysfakcję. Jest również mobilizacją do dalszej pracy, która, mam nadzieję, będzie równie owocna jak dotychczas – komentuje dla Geoforum.pl laureatka.

Prestiżowy konkurs PAN promuje rozwój ścieżki kariery młodych naukowców, którzy na wniosek dyrektorów instytutów naukowych PAN, po wcześniejszym pozytywnym zaopiniowaniu wniosku przez rady naukowe instytutów, nominowani są do nagrody. W tym roku oceniono 59 wniosków. Na podstawie sporządzonej listy rankingowej wniosków uporządkowanych według liczby uzyskanych punktów 25 listopada br. prezes PAN prof. Jerzy Duszyński przyznał 10 stypendiów doktorantom, których wnioski uzyskały największą liczbę punktów na tej liście.

Stypendium wypłaci jednorazowo w 2020 r. CBK PAN ze środków finansowych przekazanych na ten cel przez prezesa PAN. Zgodnie z decyzją prezesa PAN z 28 lipca br. stypendium przyznaje się na rok akademicki w wysokości nieprzekraczającej 30 tys. zł brutto.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS