wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
KNG Dahlta w Tatrach
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-20| GNSS, Edukacja

Projekty o precyzyjnym pozycjonowaniu i badaniu ruchu bieguna z dofinansowaniem

Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło kolejne edycje konkursów na projekty badawcze w zakresie badań podstawowych – OPUS, PRELUDIUM i SONATA. Dofinansowanie w ramach tych pierwszych dwóch konkursów otrzymały projekty geodezyjne.


Projekty o precyzyjnym pozycjonowaniu i badaniu ruchu bieguna z dofinansowaniem

OPUS to konkurs skierowany do szerokiego grona odbiorców niezależnie od etapu ich kariery naukowej. Podobnie jak w poprzednich edycjach cieszył się on największym zainteresowaniem – do NCN w ramach 16. edycji konkursu wpłynęło aż 1880 wniosków, z których do finansowania zostało zakwalifikowanych 361 projektów. Jedno z zakwalifikowanych przedsięwzięć to:
„Analiza i doskonalenie modelu matematycznego w zadaniu precyzyjnego pozycjonowania satelitarnego na podstawie danych z pojedynczej epoki obserwacyjnej na potrzeby pomiarów deformacji w naukach o Ziemi”; kierownik projektu – dr hab. inż. Sławomir Cellmer, Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM w Olsztynie; przyznane środki – 423 tys. zł.

W konkursie PRELUDIUM o środki na badania mogły ubiegać się osoby rozpoczynające karierę naukową, nieposiadające stopnia naukowego doktora. W 16. edycji konkursu PRELUDIUM do NCN nadesłano 1088 wniosków, spośród których 256 otrzymało finansowanie o łącznej wysokości niemal 40 mln zł. Wśród dofinansowanych przedsięwzięć znalazł się projekt:
„Analiza zgodności hydrologicznych funkcji pobudzenia bieguna ziemskiego otrzymanych z danych misji GRACE i GRACE Follow-On z hydrologicznym sygnałem w obserwowanym pobudzeniu ruchu bieguna ziemskiego”; kierownik projektu – mgr inż. Justyna Śliwińska, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk; przyznane środki – 177 tys. zł.

Źródło: NCN


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt