wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-11-25| GIS, Mapy

Ministerstwo Zdrowia opublikowało dane o zachorowaniach na COVID-19 wg powiatów

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Zdrowia, które opisaliśmy wczoraj, rząd udostępnił na swojej stronie internetowej dane o zachorowaniach na COVID-19 według powiatów.


Ministerstwo Zdrowia opublikowało dane o zachorowaniach na COVID-19 wg powiatów

Na witrynie opublikowano mapę prezentującą liczbę zakażeń w poszczególnych powiatach w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców (fot. obok). Oprócz tego udostępniono także tabelę (dostępną do pobrania w formacie CSV), w której dla każdego samorządu podano następujące wskaźniki:

 • liczbę zachorowań,
 • liczbę infekcji na 10 tys. mieszkańców,
 • wszystkie przypadki śmiertelne,
 • przypadki śmiertelne w wyniku COVID-19,
 • przypadki śmiertelne w wyniku chorób współistniejących.

Jak wyjaśnia Ministerstwo Zdrowia, źródłem tych danych jest system elektroniczny, do którego bezpośrednio raportują laboratoria. Na Twitterze resort zapowiada ponadto, że strona będzie stopniowo uzupełniana o dane historyczne oraz bieżące wykresy prezentujące przebieg epidemii.

Przypomnijmy, że już na początku epidemii Ministerstwo Zdrowia publikowało dane o infekcjach wg powiatów, jednak już po kilku tygodniach ograniczyło się jedynie do województw. Enigmatycznie tłumaczono to wówczas „rosnącą liczbą pojawiających się danych na mapie”. Statystyki wg powiatów można było za to pozyskać w bazie danych rozwijanej hobbystycznie przez Michała Rogalskiego, który gromadził te dane z poszczególnych sanepidów.

Wraz z udostępnieniem bardziej szczegółowych raportów przez MZ regionalne stacje sanitarno-epidemiologiczne zaprzestały publikowania swoich statystyk. Krok ten ostro skrytykował Michał Rogalski. „To jest jawne odcinanie obywateli od możliwości jakiejkolwiek weryfikacji tych danych!” – skomentował krótko na Twitterze.

JK

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Tak tylko pytam czy tym danym można wierzyć?
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: Tak tylko pytam Odpowiadam - nie, nie można. Ten rząd kłamie dla zasady i wzrostu poparcia.
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Tak tylko pytam Tak dla informacji KAŻDY RZĄD KŁAMIE wtedy kiedy jest mu to wygodne :)
 1 
 4 
zgłoś
odp: odp: Tak tylko pytam Żeby jasność nie chodzi o rządy w Polsce, chodzi o wszystkie rządy na świecie
 2 
zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS