Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2020-11-03 | Geodezja, Sprzęt

Leica odświeża ofertę tachimetrów

Szwajcarska firma Leica Geosystems wprowadziła do sprzedaży odświeżone modele zmotoryzowanych tachimetrów TS13 i TS16, a także zupełnie nowy model TM60.


Ilustracja: Leica odświeża ofertę tachimetrów

– W 2021 roku obchodzimy 100-lecie powstania firmy WILD Heerbrugg AG. Miasto Heerbrugg jest wciąż domem dla wielu innowacji, a teraz mamy przyjemność ogłosić kolejną, tj. nową gamę automatycznych tachimetrów – powiedział Hans-Martin Zogg, dyrektor biznesowy w firmie Leica Geosystems.

Jak wyjaśnia producent, zaprezentowane właśnie nowości dopełniają tegoroczną wymianę portfolio tachimetrów tej marki, którą rozpoczęły wcześniejsze premiery modeli Leica Nova MS60 MultiStation oraz TS60.

Najnowsze tachimetry wyróżnia przede wszystkim funkcja AutoHeight. Dzięki niej przy użyciu jednego przycisku możemy pomierzyć i zapisać wysokość instrumentu, co znacznie przyspiesza przygotowanie sprzętu do pracy.

Urządzenia oferują ponadto technologię LOC8, która usprawnia zarządzanie większą liczbą tachimetrów, a także ułatwia odzyskanie instrumentu w razie kradzieży. Model TS16 opcjonalnie wyposażony jest również w funkcję DynamicLock, która pozwala na automatyczne odnajdywanie i śledzenie pryzmatu będącego w ruchu.

Wszystkie nowe tachimetry są sprzedawane wraz z oprogramowaniem polowym Leica Captivate oraz różnymi typami kontrolerów.

– Zdecydowaliśmy się na tachimetr Leica TS16, bo sprawdza się w każdych warunkach. Jest łatwy w obsłudze, szczególnie dzięki oprogramowaniu Leica Captivate, które koncentruje się na potrzebach geodetów. Tachimetr ten jest jeszcze prostszy w obsłudze niż nasz poprzedni TS15 – powiedział Holger Penndorf, inżynier ds. pomiarów górniczych i geodezji w firmie Glückauf-Vermessung GmbH. – Decyzja o zakupie TS16 była łatwa. Sprzęt jest intuicyjny oraz prosty w obsłudze i sprawdza się niezależnie od tego, czy pracujemy w geodezji górniczej, inżynieryjnej czy w zarządzaniu geodanymi – dodaje.

Leica TM60 dla monitoringu

Zupełną nowością w portfolio tej marki jest TM60. Tachimetr ten jest przeznaczony do permanentnego monitoringu geodezyjnego. Producent zachwala w nim przede wszystkim długi zasięg technologii ARTplus do automatycznego rozpoznawania celu (nawet 3 km), dokładność automatycznego celowania na poziomie 0,5˝ czy zaawansowane funkcje obrazowania dzięki kamerze 5 Mpx pracującą z szybkością 20 klatek/s. Instrument dostępny jest w wersjach oferujących pomiar kątów z dokładnością 0,5 i 1 sekundy.

JK

Pełne zestawienie tachimetrów w ofercie polskich dystrybutorów [stan na styczeń 2020] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku TACHIMETRY 2020


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

płaczki kiedy przestaniecie płakać i oglądać się na innych i weźmiecie się do roboty? Jestem na swoim zapełnionym od dawna rynku od trzech lat i nie narzekam na brak prac. Działam jednosobowo, sprzętu nie mam z największej półki i najświeższego ale bardzo chętnie bym taki tachimetr czy gpsa widział u siebie. Ale nie zazdroszczę innym firmą, że taki posiadają bo wiem ile nakładu pracy na taki sprzęt i pieniędzy trzeba. U mnie urzędnicy też dorabiają, każdy o tym wie, ale w tych czasach pracy jest tyle, że starcza dla każdego. A każdą robotę można skontrolować czy ma ktoś bez kolejki czy coś, to nie te czasy co wszystko było rejestrowane u pani Basi w kącie. Wolę jak robotę sprawdza mi urzędnik który jest na bieżąco z praktyką niż teoretyk, który się będzie spuszczał nad przecinkami.Co do cen z moich obserwacji najniższe to mają emeryci oraz firmy molochy. Są wyjadacze co potrafią inwentaryzacje przyłącza zrobić za 250 zł albo mapę za 500zł ale ja bym tym ich opracowaniem nawet tyłka nie wytarł
    5 
 8 
odp: płaczki "Wolę jak robotę sprawdza mi urzędnik" - co za mentalność niewolnika, który wyrzekł się wolnej woli i odpowiedzialności za swoje czyny. Wstyd i hańba dla ciebie kimkolwiek jesteś.
    7 
 10 
odp: odp: płaczki Wyrwałeś z kontekstu i kozaczysz. Przeczytaj całe zdanie, weryfikacji nie unikniesz. Lepiej niech sprawdza to praktyk który się zna na rzeczy , niż cymbał, który czepia się ponumerowania stron, albo wymaga rzeczy typu szkic osnowy i analiza dokładności ( sic!) na punkty z których wcinaliśmy obiekt. Hańba to takim malkontentom co wiecznie coś nie pasuje. Mocni w gębie w internecie a jak przyjdzie się wykazać albo bronić swojej racji to nawet nie wiedzą jakim przepisem się podeprzeć. Chcesz płakać to płacz. Ja wole robić swoje i zarabiać.
    5 
 7 
@geo Jednak przy poważniejszych robotach szybko zmieniłbyś zdanie. ;)
  
 2 
@ Bardzo dobry sprzęt. Córka kierownika osrodks ma taki tylko starszy model, chwali sobie. Ja było stać ale ona to szybciutko roboty robi.
    3 
 5 
odp: @ tesz sobie teras taki kupisz. zgłoszenie i materiały masz pszeciesz w 10min. oddajesz operat i za 7 dni masz swoje czystapiendziesiont.
    5 
 1 
@ Sprzęt zacny, tylko nie na Polskie realia. Tachimetr z przedziału cenowego 60-100 tysięcy jest idealny do "maki za 500 zł" lub do tyczenia chałupy chłopu w cenie 80 zł za oś.
    3 
 3 



zobacz też:

Topcon prezentuje nowe tachimetry robotyczne serii GT

Podczas targów Intergeo Digital firma Topcon zaprezentowała GT-600 oraz GT-1200 – nowe...

Nowe funkcje w Leica Nova TS60

Najdokładniejszy tachimetr świata – tak Leica Geosystem promuje zaprezentowaną właśnie nową odsłonę modelu TS60...

Leica Nova MS60: jeszcze tachimetr czy już skaner?

MS60 – najbardziej rozbudowany tachimetr w ofercie Leica Geosystem, dostępny jest już nowej...


wiadomości

Laser-3D Jacek Krawiec
Kraków

SKANERY LASEROWE i OPROGRAMOWANIE

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
spory o wysokość dziesięciny rozstrzygał sąd duchowny?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Tomasz Niewodniczański (1933-2010)

Tomasz Niewodniczański (1933-2010)
Fizyk jądrowy, menedżer, kolekcjoner kartografików, urodził się 25 września 1933 roku w Wilnie, tam też spędził dzieciństwo. Po ukończeniu studiów na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie rozpoczął pracę w Instytucie Badań...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1957
William Guier i Georg Wiefenbach z John Hopkins University Applied Physics Laboratory w Baltimore określili parametry orbity satelity Sputnik-1, wykorzystując w pomiarach efekt Dopplera.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2