wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-16| GNSS, Firma

Creotech z nominacją do nagrody prezydenta RP

Wśród nominowanych do XVIII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP znalazła się spółka Creotech Instruments. Firma – zgłoszona przez Agencję Rozwoju Przemysłu – została nominowana w kategorii „Badania+Rozwój”.


Creotech z nominacją do nagrody prezydenta RP

Creotech Instruments uczestniczy w licznych projektach realizowanych na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Przedsiębiorstwo z Piaseczna wchodzi w skład konsorcjum, które stworzyło platformę CREODIAS zapewniającą dostęp do danych z europejskich satelitów programu Copernicus.
Jako podwykonawca Centrum Badań Kosmicznych PAN, firma odpowiadała za budowę i montaż komponentów dla eksperymentu naukowego „ASIM” na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jego celem było zbadanie wyładowań atmosferycznych w wysokich warstwach ziemskiej atmosfery.
Firma zaangażowana jest też w budowę fińskiej konstelacji małych satelitów wyposażonych w radar SAR (ICEYE).
Obecnie Creotech bierze udział w przygotowaniu misji JUICE do lodowych księżyców Jowisza, której start planowany jest na 2023 rok. Ma w swojej ofercie kilka linii specjalistycznych produktów opartych na własnych rozwiązaniach technologicznych, np. aparaturę do subnanosekundowej synchronizacji czasu czy systemy kontrolne dla komputerów kwantowych.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP przyznawana jest przez Głowę Państwa raz do roku. Stanowi cenne i prestiżowe wyróżnienie dla polskich przedsiębiorstw, instytutów naukowo-badawczych oraz wynalazców. Nagrodą honorowane są najlepsze podmioty gospodarcze, które przyczyniają się do budowania potencjału gospodarczego naszego kraju, będące dumą i nadzieją rodzimej gospodarki.

Lista wszystkich nominowanych

Źródło: Prezydent.pl, DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS