wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-09| Geodezja, Teledetekcja, Software

Pix4D prezentuje nowe usługi w chmurze

Pix4D to popularne oprogramowanie wykorzystywane głównie do przetwarzania zdjęć z dronów do modeli 3D czy ortofotomapy. Od teraz z jego możliwości można korzystać również poprzez dwa nowe produkty działające w chmurze obliczeniowej – Pix4Dcloud oraz Pix4Dcloud Advanced.


Pix4D prezentuje nowe usługi w chmurze

Powyższe rozwiązania są nową odsłoną platformy chmurowej Pix4D i stanowią całkowicie samodzielne produkty, które można nabyć niezależnie od aplikacji desktopowej. Pix4Dcloud to wersja o podstawowych funkcjonalnościach, z kolei Pix4Dcloud Advanced przeznaczona jest dla użytkowników wymagających wyższej dokładności danych bądź wykorzystujących ten pakiet w monitorowaniu inwestycji budowlanych.

Nowe rozwiązania chmurowe Pix4D wyróżnia chociażby odmieniony interfejs użytkownika, który grupuje wszystkie projekty i zestawy danych w jednym miejscu, umożliwiając łatwe przeszukiwanie tych zasobów. Ponadto w widoku mapy możliwe jest grupowanie warstw i adnotacji, co powinno usprawnić pracę przy bardziej rozbudowanych projektach.

Wydanie Advanced wyróżnia m.in. możliwość wykorzystania własnych fotopunktów. Oferuje ono przy tym nową funkcję AutoGCP, która dzięki algorytmom widzenia maszynowego pozwala niemal natychmiast automatycznie lokalizować fotopunkty z dokładnością do pojedynczego piksela.

Dzięki integracji z montowanym na dźwigu systemem Crane Camera wersja Advanced oferuje także narzędzia do cyklicznego monitoringu zmian zachodzących na terenie budowy.

Zestawienie aplikacji do przetwarzania zdjęć z UAV oraz porównanie modeli dronów do celów geodezyjnych (stan na czerwiec 2019) prezentujemy w bezpłatnym niezbędniku „Drony dla geodety”

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak wyznaczyć strefy dojazdu w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS