wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-05| Przetargi

Rusza teledetekcyjna inwentaryzacja w Narwiańskim PN

Ponad 2 mln zł Narwiański Park Narodowy wyda na pozyskanie danych teledetekcyjnych i ocenę stanu zasobów przyrodniczych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii teledetekcyjnych.


Rusza teledetekcyjna inwentaryzacja w Narwiańskim PN <br />
Zmodyfikowane dane pozyskane w 2020 r. przez satelitę Sentinel-2 w ramach programu Copernicus, fot. ESA
Zmodyfikowane dane pozyskane w 2020 r. przez satelitę Sentinel-2 w ramach programu Copernicus, fot. ESA

Prace zrealizuje spółka MGGP Aero z Tarnowa, która złożyła jedyną ofertę w tym przetargu. Wartość umowy opiewa na 2,025 mln zł. Zamawiający zaoszczędzi przy tym pół mln zł, bo o tyle większą kwotę zarezerwował na ten cel w swoim budżecie.

Przypomnijmy, że wykonawca w pierwszej kolejności opracuje szczegółowy plan prac. W drugim etapie pozyskane zostaną dane teledetekcyjne dla terenu Parku oraz dla otuliny i/lub strefy buforowej:
• chmura punktów z lotniczego skanowania laserowego (ALS) o gęstości 12 pkt/m kw. – 2 naloty,
• lotnicze zdjęcia hiperspektralne w zakresie 400-2500 nm i rozdzielczości 1 m – 2 naloty,
• zdjęcia termalne w rozdzielczości 0,8-2,0 m – 2 kolekcje,
• pionowe zdjęcia lotnicze RGB + CIR z pikselem 10 cm,
• ukośne zdjęcia lotnicze w rozdzielczości 10 cm w centralnej części zdjęcia,
• dane archiwalne i terenowe.

Trzeci etap polega na opracowaniu na bazie powyższych danych różnorodnych map dotyczących środowiska NPN. Będą one prezentować takie zagadnienia jak: zagospodarowanie terenu, roślinność rzeczywista, uwilgotnienie siedlisk, analiza efektów ochrony czynnej czy zróżnicowanie stężeń wybranych biogenów w wodach płynących. Prace mają zostać wykonane do końca maja 2022 roku.

Przypomnijmy, że podobne zamówienia rozpisały również parki narodowe: Tatrzański, Wigierski, Babiogórski, Wielkopolski, Gór Stołowych, Ujścia Warty oraz Gorczański. Są one współfinansowane ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach projektu „Ocena stanu zasobów przyrodniczych w parkach narodowych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii teledetekcyjnych”.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ooo Nieźle...pół bańki dla siebie...
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS