wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-23| GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi

Gispro zinwentaryzuje babiogórską przyrodę

Babiogórski Park Narodowy podpisał ze szczecińską firmą Gispro umowę na pozyskanie danych i przeprowadzenie analiz z wykorzystaniem nowoczesnych technologii teledetekcyjnych.


Gispro zinwentaryzuje babiogórską przyrodę

Wartość umowy opiewa na 1,43 mln zł. W postępowaniu na te prace wystartowało również konsorcjum w składzie: MGGP Aero Tarnów oraz Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym – wartość jego propozycji była raptem o 40 tys. zł droższa.

Przedmiotem przetargu jest pozyskanie następujących danych przestrzennych dla obszaru całego BPN: pionowych zdjęć lotniczych RGB/CIR i ortofotomapy z pikselem 10 cm (w 3 terminach), dwóch chmur punktów z lotniczego skanowania laserowego o gęstości 10 pkt/m kw. (w okresie z liśćmi i bez liści), zdjęć termalnych i hiperspektralnych, a także archiwalnych zobrazowań satelitarnych.

Na podstawie m.in. tych materiałów wykonawca przeprowadzi różnorodne analizy przestrzenne dotyczące m.in.: dynamiki zmian pokrycia terenu, składu gatunkowego drzewostanów oraz ich stanu zdrowotnego, bezpieczeństwa na szlakach turystycznych czy sieci wód powierzchniowych.

Termin realizacji prac wyznaczono na koniec listopada 2021 roku. Są one współfinansowane ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach projektu „Ocena stanu zasobów przyrodniczych w parkach narodowych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii teledetekcyjnych”. Wcześniej w ramach tego przedsięwzięcia rozstrzygnięto podobne przetargi dla parków: Tatrzańskiego oraz Wigierskiego i Wielkopolskiego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl



zobacz też:



reklama
reklama





© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt