wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-05-26| GIS, Mapy

GUGiK udostępnia próbkę danych BDOT10k

Nim 31 lipca dane BDOT10k zostaną całkowicie uwolnione, ich wykorzystanie można przetestować dzięki próbkom opublikowanym właśnie na Geoportal.gov.pl.


GUGiK udostępnia próbkę danych BDOT10k <br />
Próbka danych w QGIS
Próbka danych w QGIS
GUGiK udostępnia próbkę danych BDOT10k <br />
Warstwa pobierania próbki z Geoportal.gov.pl
Warstwa pobierania próbki z Geoportal.gov.pl

Przypomnijmy, że nowelizacja Prawa geodezyjnego i kartograficznego, która zacznie obowiązywać z końcem lipca br., przewiduje bezpłatny dostęp nie tylko do BDOT10k, ale także do: danych wysokościowych, rejestru osnów, ortofotomapy oraz wybranych danych ewidencji gruntów i budynków. Spośród tych wszystkich rejestrów baza BDOT10k jest niewątpliwie najbardziej złożona. Publikacja jej próbek może zatem pomóc zawczasu przygotować się do szerszego wykorzystania tych bogatych zasobów.

Próbkę BDOT10k można ściągnąć dzięki nowej warstwie udostępnionej Geoportal.gov.pl w grupie „Dane do pobrania”. Zawiera ona spakowane kilkadziesiąt plików w formacie GML, z których każdy stanowi odrębną warstwę. W rozszyfrowaniu skrótów użytych w nazwach plików pomoże załącznik nr 2 do rozporządzenia ws. BDOT10k.

Obecnie dla każdego powiatu udostępniono jednakowy zestaw danych o charakterze testowym (pokrywa fragment centrum Warszawy). Jak tylko nowelizacja wejdzie w życie, będzie to produkcyjna usługa służąca do pobierania właściwych danych BDOT10k w paczkach podzielonych na powiaty. Udostępniona warstwa bazuje na usłudze WMS, co pozwala wykorzystać usługę także w innych serwisach internetowych i aplikacjach desktopowych. Adres serwisu to: https://integracja.gugik.gov.pl/cgi-bin/PobieranieBDOT10k.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS