wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-20| Teledetekcja, Instytucje

Strażacy i CBK PAN będą współpracować przy wykorzystaniu danych obrazowych

Państwowa Straż Pożarna podpisała porozumienie z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk w zakresie zwiększenia efektywności działań ratowniczych poprzez wykorzystanie zobrazowań satelitarnych, lotniczych i pozyskiwanych za pomocą bezzałogowych statków powietrznych (BSP).


Strażacy i CBK PAN będą współpracować przy wykorzystaniu danych obrazowych <br />
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Copernicus/Sentinel-2019)
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Copernicus/Sentinel-2019)

Podpisane porozumienie jest wyrazem woli współpracy w zakresie kompetencji obu instytucji, które będą współdziałały na rzecz rozwoju narzędzi geoinformatycznych oraz ich wdrożenia dla potrzeb ratownictwa i zarządzania kryzysowego. Porozumienie przewiduje wsparcie eksperckie Centrum Informacji Kryzysowej CBK PAN w zakresie pozyskiwania, przetwarzania i analizy zobrazowań satelitarnych, lotniczych i z BSP oraz innych informacji przestrzennych w przypadku działań Państwowej Straży Pożarnej w kraju i po za jego granicami. Ponadto obie Instytucje współpracować będą w zakresie budowy i wdrażania dla potrzeb ratownictwa i zarządzania kryzysowego narzędzi geoinformatycznych służących pozyskiwaniu, przetwarzaniu i analizie szeroko rozumianej informacji przestrzennej oraz rozwoju kompetencji funkcjonariuszy i pracowników PSP w tym zakresie.

Źródło: KG PSP, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS