wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-14| Geodezja, GIS, Mapy

Śląskie: geodezja dla służb mundurowych

Z inicjatywy WODGiK w Katowicach we współpracy z pełnomocnikiem Marszałka Województwa Śląskiego ds. związanych z obronnością i bezpieczeństwem publicznym oraz dyrektorem Departamentu Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach 12 lutego br. odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami służb mundurowych województwa.


Śląskie: geodezja dla służb mundurowych
Śląskie: geodezja dla służb mundurowych

Celem spotkania była prezentacja możliwości wykorzystania danych z wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, w tym bazy danych obiektów topograficznych i bazy danych fakultatywnych, w realizacji zadań związanych z obronnością i bezpieczeństwem publicznym. Zaprezentowano także materiały, jakie wchodzą w skład centralnego oraz powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Spotkanie zakończyło się dyskusją dotyczącą możliwości wzajemnej współpracy i wymianą doświadczeń w zakresie wykorzystania danych z WODGiK w działaniach służb mundurowych.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele:

 • Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego,
 • Wojskowej Komendy Uzupełnień w Katowicach,
 • Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach,
 • Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach,
 • Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu,
 • 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej,
 • Wojskowej Komendy Transportu w Katowicach,
 • Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

WODGiK w Katowicach


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A to ciekawe, w którym miejscu w rozporządzeniu jest wskazana istotność obiektów ? Użytkownicy mają swoje potrzeby, żeby je zaspokoić trzeba je poznać chodzi głównie o czas w jakim należy im dostarczyć aktualizację danego elementu.

Do pozdrawiam "Poznawanie potrzeb" przed aktualizacja ? Przecież w rozporządzeniu jest jasno wskazany zakres bdot10k i istoność jego obiektów. Zakasywać rękawy i do roboty a z tym systemem gugik to rzeczywiście racja. Jest rozwiązanie wiec po co to wojewódzkie rzeźbienie. Brać, integrować się i korzystać.

Bazy BDOT10k zostały zamówione i opłacone przez GUGiK albo WODGiK. Firmy wykonują je na zamówienie organó państwa. A teraz przeproś.

Kradzione_bazy Nie zapominajmy dodać, że bazy danych zostały pozyskane przy łamaniu praw autorskich wykonawców-geodetów, których zmusza się do przekazywania ich pracy państwu ZA DARMO - taki to piękny mechanizm oczywiście pod płaszczykiem prawa.

Kontrolerze przeczytaj tekst że zrozumieniem tekst, jaki był cel spotkania. UMM to zupełnie oddzielny temat.

To się nazywa poznawanie potrzeb użytkownika przed planowaną prawnie aktualizacją samodzielną baz danych topograficznych. Już rozumiesz ?

Super A dlaczego nie było nikogo z GUGIK kto by pokazał UMM z którego od lat korzysta Policja, WCPR'y i Ratownictwo medyczne. Co znowu wyważanie otwartych drzwi i plan na wywalenie kasy ?

7 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS