wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-17| Geodezja, Instytucje

Plebiscyt GUGiK na najlepszy PODGiK rozstrzygnięty!

Blisko 2 tys. geodetów uprawnionych wzięło udział w plebiscycie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii na najlepszy ośrodek dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej szczebla powiatowego w roku 2019.


Plebiscyt GUGiK na najlepszy PODGiK rozstrzygnięty!
Plebiscyt GUGiK na najlepszy PODGiK rozstrzygnięty! <br />
PODGiK w Mińsku Mazowieckim
PODGiK w Mińsku Mazowieckim
Plebiscyt GUGiK na najlepszy PODGiK rozstrzygnięty! <br />
Tabela wyników
Tabela wyników
Plebiscyt GUGiK na najlepszy PODGiK rozstrzygnięty! <br />
Wyniki plebiscytu na mapie
Wyniki plebiscytu na mapie

Był to pierwszy tego typu konkurs zorganizowany przez GUGiK. Warto jednak nadmienić, że w 2013 roku podobny plebiscyt ogłosiła też redakcja miesięcznika GEODETA – wówczas zwyciężył PODGiK w Poznaniu. Głosowanie na najlepszy ośrodek regularnie organizuje także firma Geo-System, choć w tym przypadku głosy można oddawać jedynie na ośrodki korzystające z oprogramowania tej spółki.

Zwycięzcą plebiscytu GUGiK okazał się PODGiK w Mińsku Mazowieckim, który uzyskał 92 głosy. Dodajmy, że ośrodek ten wielokrotnie triumfował również w konkursach Geo-Systemu, a w plebiscycie GEODETY zajął II miejsce.

Raptem 6 punktów mniej uzyskał PODGiK w Wejherowie. Różnica między II a III miejscem jest już znacznie większa i wynosi 48 punktów. Lokatę tę ex aequo zajęły ośrodki w Jarosławiu i w Nowym Dworze Mazowieckim (oba uzyskały po 38 pkt).

Kolejne miejsca zajęły ośrodki: krakowski i starogardzki (36 pkt), olsztyński (33 pkt), chełmski (31 pkt), piaseczyński i nowotarski (po 30 pkt).

W głosowaniu GUGiK wzięło udział 1995 geodetów uprawnionych. Oddane głosy rozłożyły się na 281 ze wszystkich 380 powiatów. W rezultacie 99 powiatów nie otrzymało ani jednego głosu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
urzędnik o koronawirusie też nie słyszałeś? Jeśli tak się tłumaczy urzędnik państwowy, że nie wiedział to biada nam, powiadam.
 1 
odpowiedz zgłoś
. ha ha ha plebiscyt dla kogo? W piśmie do starostów Główny Geodeta Kraju napisał, że jak PODGIK nie dostał żadnego głosu to znaczy, że jest to zły urząd. My dostaliśmy 1 głos czyli nie jesteśmy najgorsi ;) A kto w ogóle wiedział o tym konkursie, chyba Mińsk i Wejherowo :)
odpowiedz zgłoś
OUT "Dlaczego system ośrodka chodzi na e-mapa.net ? Co to ma być za prywata ?" - gratuluję, poziomem wiedzy własnie wyeliminowałeś się z dyskusji publicznej. Ale bardzo cię proszę, pisz dalej:)
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
Kurde, na Żory tylko ja zagłosowałem. :-)
 1 
odpowiedz zgłoś
do ~OUT No właśnie dotknąłeś sedna problemu i stąd zapowiadane nowelizacje rozporządzeń - nie liczą się bazy danych bdot500, gesut - liczy się MAPA ZASADNICZA w PDF lub DXF !
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Nie no nie wierzę mapę zasadniczą mogę dostać w formacie DXF albo PDF. A o uszy się obił kiedyś BDOT500 ? Obiekty przestrzenne z atrybutami ? Co to za jakieś wymysły z lat 90 ? Dlaczego system ośrodka chodzi na e-mapa.net ? Co to ma być za prywata ?
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
ehh OUT napisałem ze wirtualnie, ale jak widać trzeba było boldem ...
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Naprawdę zapraszasz do Mińska skoro starosta mówi że urząd zamknięty dla interesantów. No toś błysnął.
 1 
odpowiedz zgłoś
Dziękuję za zaproszenie Panie Tomek, a może i nie Tomek a np. Waldek.
 1 
odpowiedz zgłoś
realista zapraszam do Mińska (wirtualnie) sprawdzić na własnej skórze dlaczego oceniany jest wysoko. Zawsze najwięcej mówią ci co najmniej wiedzą.
 3 
odpowiedz zgłoś
Jedynie słuszna linia A może w przyszłym roku plebiscyt na najlepszy DRUGI PODGiK w Polsce?? Bo mińskiego ośrodka (ukochanego dziecka miłościwie nam panującego) nie da się dogonić za żadne skarby
odpowiedz zgłoś
Ja wiem ja wiem Pan Szczepanik, który w szaliku obalił komunę! Razem z panem nigdy-w-sld-nie-byłem Piszczkiem!
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
Uwaga zagadka: (kategoria: wielkie osobowości) - Kto zastał Polskę analogową, a zostawił scyfryzowaną? Do wygrania wiele cennych nagród.
odpowiedz zgłoś
zerogłosowe ośrodki tam gdzie nikt nie zagłosował prawdopodobnie urzędnicy bali się, że wysoka ocena spowoduje nagłą przeprowadzkę geodetów z całego kraju do ich powiatu, bo wszyscy będą chcieli tylko u nich zgłaszać prace. I będą mieć więcej roboty a żadnych korzyści z tej wygranej.
 4 
odpowiedz zgłoś
W czasach braku papieru toaletowego dobra rada. Bierzemy kartkę z prośbą o głosowanie od GGK bardzo dokładnie gnieciemy i drzemy na mniejsze kawałki i już mamy to do czego te prośby się nadają.
 5 
odpowiedz zgłoś
jasne dzięki, ale wolę ciemne piwo:) Jasne jest dla bab.
 1 
odpowiedz zgłoś
A może po prostu ośrodki mają w nosie te plebiscyty i lansowania się naszego GGK bo są zajęte pracą a nie PRowym bełkotem ? Może nie żyją tym co mówi GGK bo muszą zorganizować swoją pracę w nowej rzeczywistości. Proszę przekazać GGK tylko delikatnie żeby nie urazić jego EGO.
 6 
odpowiedz zgłoś
wstyd Pracować w ośrodku i nie oddać na niego głosu. Nie widziałem jeszcze producentów, którzy by się nie reklamowali. No ale nie dziwne więc że inni też nie zagłosowali na ten Ośrodek. Najwyraźniej ośrodek trzeba omijać szerokim łukiem. Taką mamy geodezje, bylejakość i zero zaangażowania w to co się robi. Odrypac 8 godzin i do domu
 5 
 4 
odpowiedz zgłoś
Plebiscyt GUGiK na najlepszy PODGiK rozstrzygnięty Ludzie, szanujmy się. Piszmy, jeśli nawet nie mądrze, to przynajmniej bez błędów ortograficznych.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Konczmy z komuna a nie pudrojmy jej Czy polski geodeta jest w stanie wyobrazić sobie życie bez osrodkow?? Zachod ich nie ma prosze Panstwa.
 4 
 11 
odpowiedz zgłoś
Kpina i tyle Trzeba było zadać pytanie geodetom uprawnionym typu: Który ośrodek przyjmuje każdy gniot geodezyjny, niezgodny z obowiązującym prawem? Proponuje twórcy tego plebiscytu zgłosić się do Kima w Korei, kariera zawrotna. O tym jak pracują ośrodki jakie są terminy ile decyzji odmawiających przyjęcie do zasobu mają wiedzę z kwartalnych sprawozdań. Proszę je upublicznić a nie plebiscyty robić kretyńskie.
 4 
 12 
odpowiedz zgłoś
~ten co głosował i teraz żałuje ja nie głosowałem ... bo to jakaś żenua. W powiecie, w którym ja pracuje nikt nie oddał głosu. W sąsiednim, gdzie się czeka na materiały do zgłoszenia miesiąc, albo pięć ktoś oddał jeden głoś. co ten plebiscyt oznacza? NIC. Tak będzie do czasu kiedy w geodezji skona PRL. Nie byłoby takich problemów gdyby nie istniały dwa obowiązki: jeden - zgłaszania pracy geodezyjnej przed jej faktycznym rozpoczęciem i drugi przekazywania bezpłatnie wyników tej pracy.
 2 
 12 
odpowiedz zgłoś
DZIĘKUJEMY ! Czyli co dało przedłużenie okresu głosowania o 2 tygodnie ? Jakiś niewielki przyrost głosujących ?
 3 
odpowiedz zgłoś
Ilość głosów Ilość głosów to ilość ile razy w danym ośrodku urzędnicy zamiast obsługi geodetów siedzieli na necie
 3 
 8 
odpowiedz zgłoś
w imieniu PODGiK w Mońkach dziękuję za głosy. Może za rok uda się zdobyć ich 5. Będziemy się starać!
 1 
 9 
odpowiedz zgłoś
Konkurs Wyniki konkursu powinny być przeliczone z uwzględnieniem wielkości powiatów (liczba ludności lub ilość geodetów uprawnionych)i dopiero wtedy byłyby miarodajne.
 3 
 10 
odpowiedz zgłoś
do Paweł pewnie płakał jak głosował :DD
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
dlaczego żałujesz jesteś w pierwszej, drugiej czy trzeciej grupie? Nie rozumiem, oddałem głos za kimś, a nie przeciwko komuś. A trzecia opcja jest złudna, bo gdyby geodeci głosowali tzw. nogami, to poszli by do biedronki, albo w transport, a nie pracowali za marny grosz. Branża jest taka jak wszystkie inne, są lekarze z pensją 20koła, są lekarze z pensją 4 koła i są właściciele klinik za n razy tyle. To nie branża, a ludzie.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
jaki oprogramowanie Czy ktoś może powiedzieć na jaki oprogramowaniu pracuje 5 pierwszych podgików?
 7 
odpowiedz zgłoś
A teraz pytanie? Czy liczba głosujących świadczy o kompletnym braku poparcia dla GGK, czy może świadczy o liczbie faktycznie aktywnych zawodowo geodetów uprawnionych (wliczając w to pracowników starostw)? Oba przypadki prowadzą do ciekawych wniosków. Ten pierwszy - w jakim stopniu przekłada się to na poparcie dla nowelizacji, w końcu ten plebiscyt to część całej polityki prowadzonej przez GGK (była silna akcja propagandowa zachęcająca do głosowania ze strony administracji i nadzoru)? Drugi - to kto w praktyce rezlizuje nadzór nad wykonywaniem prac geodezyjnych, jeśli byłoby ich tak mało ? No.. jeszcze jest trzecia opcja. To wyraz poparcia dla obecnej formuły naszej branży.
 5 
 9 
odpowiedz zgłoś
głosowanie No i wiadomo, po co robić uprawnienia :)
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
plebiscyt trzeba było aż przesuwać termin głosowania, aby wygrał wiadomy ośrodek... żenua...
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
Czy to jest bardziej śmieszne, czy bardziej żenujące?
 2 
 11 
odpowiedz zgłoś
Bu ha ha ha ha ha. No oczywiście że Geo-System a jakżeby inaczej. Nieważne jak głosujesz ważne kto liczy głosy.
 3 
 17 
odpowiedz zgłoś
34 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS