Wśród inwestorów najnowszej serii C są takie firmy, jak: Bosch, Lightspeed Venture, Qiming Venture Partners, ON Semiconductor, DT Capital Partners czy Axiom Singapore. Wcześniej, od 2015 r., Hesai udało się pozyskać 150 mln zł od firm Baidu China oraz ZhenFund.
Środki te mają być przeznaczone przede wszystkim na rozwój kompaktowych skanerów laserowych dla pojazdów autonomicznych. Obecność Hesai na zeszłorocznych targach Intergeo w Stuttragcie pokazuje jednak, że spółka z zainteresowaniem patrzy również na branżę geodezyjną.
Firma Hesai została założona w 2013 roku w Dolinie Krzemowej, ale rok później przeniosła swoją siedzibę do Chin. Obecnie zatrudnia około 600 pracowników. Warto dodać, że w ubiegłym roku jeden z czołowych producentów skanerów laserowych – amerykański Velodyne, złożył do kalifornijskiego sądu pozew, w którym oskarżył Hesai (a także inną chińską firmę Robosense) o naruszenie własności intelektualnej, poprzez kopiowanie jego flagowej technologii. Spór nie został jeszcze rozstrzygnięty.