wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-11-26| Geodezja, Sprzęt, Software

Pomiary z BLK3D dostępne także w chmurze

BLK3D Web to nowe oprogramowanie firmy Leica Geosystems, które pozwala dzielić się w internecie metrycznymi zdjęciami wykonanymi przez urządzenie BLK3D.


Pomiary z BLK3D dostępne także w chmurze

Premiera BLK3D miała miejsce w połowie 2018 roku. Ten przypominający smartfon instrument wykonuje cyfrowe zdjęcia, na bazie których można w prosty sposób wykonywać dokładne pomiary 3D. Co ważne, wszystkie obliczenia dokonywane są bezpośrednio w urządzeniu. Za swoją innowacyjność urządzenie to zostało wyróżnione m.in. przyznawaną podczas targów Intergeo nagrodą Wichmanna oraz nagrodą targów elektroniki użytkowej CES.

Po półtora roku od premiery Leica wypuściła narzędzie, które pozwala korzystać z zalet BLK3D szerokiemu gronu użytkowników. Oprogramowanie BLK3D Web pozwala opublikować plik z danymi z tego urządzenia w internecie. By podzielić się nim z innymi uczestnikami projektu (np. podwykonawcami), wystarczy przesłać im adres URL. Po jego otwarciu w przeglądarce internetowej (np. Chrome, Safari, Firefox czy Explorer) można nie tylko przeglądać fotografie, ale także wykonywać na ich podstawie pomiary 3D bądź dodawać adnotacje.

– BLK3D Web ułatwia komunikację podczas wyjaśniania problemów pojawiających się w zespołach projektowych. Możliwość dokonywania pomiarów w locie, bez konieczności wychodzenia w teren jest bardzo cenna – powiedziała Megan Levick z firmy PC Construction. – BLK3D Web jest doskonałym narzędziem dla architektów i tych, którzy często szkicują lub modelują istniejące warunki, bądź dla każdego, kto często realizuje prace remontowe – dodaje.

Dzięki współpracy z Autodeskiem możliwości korzystania z danych z tego instrumentu mają być jeszcze szersze. Szykowana na początek przyszłego roku aktualizacja BIM 360 (oprogramowania do zarządzania dokumentacją projektową) pozwoli bowiem dzielić się tymi plikami również w obrębie tego środowiska.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS