wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-09-06| Geodezja, Instytucje

NIK kontroluje ZSIN

Najwyższa Izba Kontroli rozpoczęła kontrolę budowy zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach.


NIK kontroluje ZSIN <br />
Fot. NIK
Fot. NIK

Kontrola budowy ZSIN zapisana była w planie NIK na 2019 r. i jak poinformował Geoforum.pl Wydział Prasowy NIK, „niedawno się rozpoczęła”. Czynności kontrolne prowadzone są w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii w Warszawie oraz w wybranych starostwach powiatowych z kilku województw. Wyniki podjętych działań mają być znane na przełomie I i II kwartału 2020 r.

We wspomnianym już planie zapisano, że głównym celem kontroli jest ocena, „czy działania podejmowane na rzecz wdrożenia systemu ZSIN przez administrację publiczną były skuteczne”.

Przypomnijmy, że zgodnie z zapisami rozporządzenia ws. ZSIN pełna funkcjonalność systemu miała zostać osiągnięta do 9 września 2016 r.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Fajne pytanie Niku o tą skuteczność. Naprawdę trzeba czekać miesiące żeby na nie odpowiedzieć ?

nie zdziwie się, jeśli okażę się, że wina jest po stronie starostwo. Dół zawsze jest słabszy i łatwiej go pacnąć.

ZSIN to interesy robione przez byłych funkcjonariuszy peerelowski służby specjalnych dlatego nikt tego nie ruszy przez najbliższe dziesięciolecia. To oni rządzą na poziomie ministerstw i urzędów centralnych, i nie dadzą sobie zrobić krzywdy. Spoko...

Nie mogli lepiej trafić, bo obecny GGK pokaże im ładnie palcem kto się tak przez lata starał, żeby to nie zadziałało. W przeciwieństwie do poprzedników nikt mu nie nawciska kitów informatycznych. Może wreszcie zobaczymy kto był autorem tego "sukcesu" bo poprzednia komtrona NIK w sprawie IPE i

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt