wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-05| GIS, Software, Kataster

Już połowa powiatów korzysta z komunikacji EGiB-EKW

Ponad 50% powiatowych systemów do prowadzenia ewidencji gruntów i budynków zapewnia bezpośrednią komunikację z Elektroniczną Księgą Wieczystą – podaje GUGiK.


Już połowa powiatów korzysta z komunikacji EGiB-EKW

Jest to możliwe dzięki narzędziu, które pod koniec ubiegłego roku GUGiK udostępnił twórcom oprogramowania geodezyjnego. Jedną z pierwszych korzyści płynących z tej komunikacji jest możliwość pobierania treści księgi wieczystej związanej z daną działką. Dzieje się to za pośrednictwem szyny usług Zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach (ZSIN).

Funkcja ta została dotychczas uruchomiona w systemach do prowadzenia EGiB takich jak: e-property, EWOPIS, Ewid 2007 oraz Geo-Info, a ostatnio także w oprogramowaniu EGBV firmy Geobaza. By dane starostwo mogło z niej korzystać, powinno zwrócić się do GUGiK o stosowne dane do logowania.

Mapa powiatów, które dysponują tym narzędziem (fot. powyżej) dostępna jest w serwisie Geoportal.gov.pl w zakładce Ewidencja gruntów i budynków > Komunikacja systemu EGiB z EKW.

W planach GUGiK na najbliższą przyszłość jest udostępnienie podobnej funkcjonalności do komunikacji z innymi państwowymi rejestrami, w tym PESEL i REGON.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
hura To rozumiem, że w tych "zielonych" powiatach nie długo będzie pełna zgodność co do nr kw w egib z tym co w sądzie. Bo chyba po to to jest? Urzędniki sprawdzają i POPRAWIAJĄ! E, chyba tylko sprawdzają, za głupie by były aby coś tak samemu jako czynność mat-tech poprawić.

Spostrzeżenie Coś ta mapka przypomina mi mapę z ostatnich wyborów pokazująca jak rozkładały się głosy wyborców. Może GG pomylił mapki. Bo jak to jest ,że pisze ,że Geoinfo które ma najwięcej wdrożeń w Wielkopolsce a na mapce tam jest biała plama?

mhm To pod jaki konkretnie serwer się w takim razie powiaty łączą i pod jaki przesyłają zapytania? A ponawiam pytane do Taa co się przesyła i jak to jest zabezpieczone? Partyzantka widać jedynie rozmywa odpowiedź.

Niby dobre pytanie a nie do końca. Niech podłączone powiaty sprawdza z jakim serwerem się łączą i pod jaki ip przesyłają zapytania. Czy to rzeczywiście nkw czy inny serwer oraz gdzie sie ten serwer znajduje i co przesyła i jak to jest zabezpieczone. ;)

oo ciekawy wątek do taa: a jakie konkretnie dane osobowe są przesyłane? Prezes na prezentacjach mówił wyraźnie co ma być przesyłane.

moim zdaniem to bzdura ale ja nie mam zamiaru występować przeciw księżnej.

adonim wlkp Nic z tego nie zrozumiem. A czy GeoInfo umozliwa komunikacje z NKW?

Może tam patrzą na przepisy i nie chcą łączyć się niezabezpieczoną usługą przesyłającą dane osobowe z serwera innego niż nkw ?

EGB-KW Numer księgi wieczystej jest połączony jedynie z programem obsługującym EGiB, nie ma zgody na publikowanie danych KW przez GUGiK na ich geoportalu i puki co nie jest to publikowane.

WINGIK "odradza" publikację KW, dlatego nie mamy prawidłowych usług i dostępu

Pytanie Ktoś wie dlaczego na zachodzie jest tyle białych plam? Czy tam podgiki nie są zinformatyzowane?

11 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt