wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-05| GIS, Software, Kataster

Już połowa powiatów korzysta z komunikacji EGiB-EKW

Ponad 50% powiatowych systemów do prowadzenia ewidencji gruntów i budynków zapewnia bezpośrednią komunikację z Elektroniczną Księgą Wieczystą – podaje GUGiK.


Już połowa powiatów korzysta z komunikacji EGiB-EKW

Jest to możliwe dzięki narzędziu, które pod koniec ubiegłego roku GUGiK udostępnił twórcom oprogramowania geodezyjnego. Jedną z pierwszych korzyści płynących z tej komunikacji jest możliwość pobierania treści księgi wieczystej związanej z daną działką. Dzieje się to za pośrednictwem szyny usług Zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach (ZSIN).

Funkcja ta została dotychczas uruchomiona w systemach do prowadzenia EGiB takich jak: e-property, EWOPIS, Ewid 2007 oraz Geo-Info, a ostatnio także w oprogramowaniu EGBV firmy Geobaza. By dane starostwo mogło z niej korzystać, powinno zwrócić się do GUGiK o stosowne dane do logowania.

Mapa powiatów, które dysponują tym narzędziem (fot. powyżej) dostępna jest w serwisie Geoportal.gov.pl w zakładce Ewidencja gruntów i budynków > Komunikacja systemu EGiB z EKW.

W planach GUGiK na najbliższą przyszłość jest udostępnienie podobnej funkcjonalności do komunikacji z innymi państwowymi rejestrami, w tym PESEL i REGON.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
hura To rozumiem, że w tych "zielonych" powiatach nie długo będzie pełna zgodność co do nr kw w egib z tym co w sądzie. Bo chyba po to to jest? Urzędniki sprawdzają i POPRAWIAJĄ! E, chyba tylko sprawdzają, za głupie by były aby coś tak samemu jako czynność mat-tech poprawić.

Spostrzeżenie Coś ta mapka przypomina mi mapę z ostatnich wyborów pokazująca jak rozkładały się głosy wyborców. Może GG pomylił mapki. Bo jak to jest ,że pisze ,że Geoinfo które ma najwięcej wdrożeń w Wielkopolsce a na mapce tam jest biała plama?

mhm To pod jaki konkretnie serwer się w takim razie powiaty łączą i pod jaki przesyłają zapytania? A ponawiam pytane do Taa co się przesyła i jak to jest zabezpieczone? Partyzantka widać jedynie rozmywa odpowiedź.

Niby dobre pytanie a nie do końca. Niech podłączone powiaty sprawdza z jakim serwerem się łączą i pod jaki ip przesyłają zapytania. Czy to rzeczywiście nkw czy inny serwer oraz gdzie sie ten serwer znajduje i co przesyła i jak to jest zabezpieczone. ;)

oo ciekawy wątek do taa: a jakie konkretnie dane osobowe są przesyłane? Prezes na prezentacjach mówił wyraźnie co ma być przesyłane.

moim zdaniem to bzdura ale ja nie mam zamiaru występować przeciw księżnej.

adonim wlkp Nic z tego nie zrozumiem. A czy GeoInfo umozliwa komunikacje z NKW?

Może tam patrzą na przepisy i nie chcą łączyć się niezabezpieczoną usługą przesyłającą dane osobowe z serwera innego niż nkw ?

EGB-KW Numer księgi wieczystej jest połączony jedynie z programem obsługującym EGiB, nie ma zgody na publikowanie danych KW przez GUGiK na ich geoportalu i puki co nie jest to publikowane.

WINGIK "odradza" publikację KW, dlatego nie mamy prawidłowych usług i dostępu

Pytanie Ktoś wie dlaczego na zachodzie jest tyle białych plam? Czy tam podgiki nie są zinformatyzowane?

11 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt