wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Bolesławiec w 3D
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-16| GIS, Mapy

Huawei szykuje własne cyfrowe mapy

Map Kit – tak mają się nazywać cyfrowe mapy dla urządzeń mobilnych szykowane przez chińską firmę Huawei.


Huawei szykuje własne cyfrowe mapy

Na razie o nowym rozwiązaniu wiadomo niewiele. Z doniesień chińskiej prasy wynika, że Map Kit nie będzie samodzielną aplikacją (jak chociażby Mapy Google), ale zestawem narzędzi programistycznych, na bazie których deweloperzy będą tworzyć własne programy lokalizacyjne. Produkt ma zawierać mapy dla 150 krajów w 40 językach. Zaoferuje m.in. funkcje rzeczywistości rozszerzonej (AR), dane o natężeniu ruchu w czasie rzeczywistym czy asystenta pasa drogowego.

Według informacji serwisu „China Daily” partnerami w rozwoju MapKit są już m.in. rosyjski serwis Yandex oraz Booking Holdings (do którego należą takie popularne usługi jak Booking.com czy Kayak). Premiera tego rozwiązania ma nastąpić w październiku br.

Mapy efektem sankcji

Dlaczego ta chińska korporacja zdecydowała się rozwijać własne mapy? To element szerszej strategii, w ramach której Huawei tworzy odrębny system operacyjny dla urządzeń mobilnych – OS Harmony. Dotychczas sprzęt tej marki wyposażany był w Androida, teraz jednak firma chce się od niego uniezależnić. To konsekwencja konfliktu gospodarczego między rządami USA i Chin. Jedną z jego odsłon było nałożenie przez Donalda Trumpa sankcji na tego chińskiego giganta – ich konsekwencją było m.in. odcięcie Huawei od Androida. Choć USA szybko złagodziły sankcje, Chińczycy nie zrezygnowali z pomysłu własnego systemu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt