wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-08| Mapy, Software

Google wprowadza rzeczywistość rozszerzoną do mobilnych map

Już wkrótce mobilna aplikacja Mapy Google zostanie wzbogacona o kilka ciekawych nowości, w tym nawigację w trybie rzeczywistości rozszerzonej (AR).


Google wprowadza rzeczywistość rozszerzoną do mobilnych map

Nowa funkcja nosi nazwę Live View i będzie dostępna podczas nawigacji w trybie pieszym. Ma ona znacząco ułatwić orientację w nieznanym miejscu poprzez wyświetlenie strzałek na obrazie z kamery smartfona. Przez kilka ostatnich miesięcy funkcja ta była testowana przez „lokalnych przewodników” korzystających z urządzeń Pixel. W ciągu najbliższych tygodni zostanie udostępniona innym użytkownikom posiadającym smartfony z systemami Android oraz iOS, które obsługują technologię ARCore i ARKit. Narzędzie Live View będzie dostępne w miejscach, dla których pozyskano zdjęcia panoramiczne Street View.

To nie koniec nowości w tej aplikacji. Ma ona zostać wzbogacona również o zakładkę, w której znajdziemy swoje rezerwacje hoteli czy biletów lotniczych. Będzie ona dostępna w menu pod przyciskiem „Twoje miejsca” i ma działać również w trybie off-line.

Ważną częścią podróżowania jest również odwiedzanie lokalnych restauracji. By pomóc wybrać tę odpowiednią, Google wzbogacił niedawno swoją aplikację mapową o wskazania dotyczące zgodności danego obiektu z naszym gustem, a także o informacje dotyczące czasu oczekiwania na posiłek czy popularnych dań. Od pewnego czasu w niektórych restauracjach możliwe jest również rezerwowanie stolika za pośrednictwem Map Google.

A co jeśli w jakimś mieście mamy już swoją ulubioną knajpkę, ale zapomnieliśmy, jak się nazywa i gdzie się znajduje? Udoskonalone narzędzie „Twoja oś czasu” pozwoli rozwiązać ten problem, ułatwiając dotarcie do informacji o odwiedzonych miejscach. By skorzystać z tej opcji, należy jednak włączyć zapisywanie historii lokalizacji.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt