Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-08-08| Mapy, Software

Google wprowadza rzeczywistość rozszerzoną do mobilnych map

Już wkrótce mobilna aplikacja Mapy Google zostanie wzbogacona o kilka ciekawych nowości, w tym nawigację w trybie rzeczywistości rozszerzonej (AR).


Google wprowadza rzeczywistość rozszerzoną do mobilnych map

Nowa funkcja nosi nazwę Live View i będzie dostępna podczas nawigacji w trybie pieszym. Ma ona znacząco ułatwić orientację w nieznanym miejscu poprzez wyświetlenie strzałek na obrazie z kamery smartfona. Przez kilka ostatnich miesięcy funkcja ta była testowana przez „lokalnych przewodników” korzystających z urządzeń Pixel. W ciągu najbliższych tygodni zostanie udostępniona innym użytkownikom posiadającym smartfony z systemami Android oraz iOS, które obsługują technologię ARCore i ARKit. Narzędzie Live View będzie dostępne w miejscach, dla których pozyskano zdjęcia panoramiczne Street View.

To nie koniec nowości w tej aplikacji. Ma ona zostać wzbogacona również o zakładkę, w której znajdziemy swoje rezerwacje hoteli czy biletów lotniczych. Będzie ona dostępna w menu pod przyciskiem „Twoje miejsca” i ma działać również w trybie off-line.

Ważną częścią podróżowania jest również odwiedzanie lokalnych restauracji. By pomóc wybrać tę odpowiednią, Google wzbogacił niedawno swoją aplikację mapową o wskazania dotyczące zgodności danego obiektu z naszym gustem, a także o informacje dotyczące czasu oczekiwania na posiłek czy popularnych dań. Od pewnego czasu w niektórych restauracjach możliwe jest również rezerwowanie stolika za pośrednictwem Map Google.

A co jeśli w jakimś mieście mamy już swoją ulubioną knajpkę, ale zapomnieliśmy, jak się nazywa i gdzie się znajduje? Udoskonalone narzędzie „Twoja oś czasu” pozwoli rozwiązać ten problem, ułatwiając dotarcie do informacji o odwiedzonych miejscach. By skorzystać z tej opcji, należy jednak włączyć zapisywanie historii lokalizacji.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS