wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-19| Mapy

Sporo nowości na Mapach Apple

Wraz z premierą systemu operacyjnego iOS 13 firma Apple wzbogaciła swoją aplikację mapową o sporo nowości, w tym m.in. o zdjęcia panoramiczne ulic, bardziej szczegółowe dane przestrzenne czy informacje o transporcie publicznym w czasie rzeczywistym.


Sporo nowości na Mapach Apple <br />
fot. Apple
fot. Apple

Jak zauważa portal Macworld, gdy po raz pierwszy prezentowano Apple Maps, program ten był pełen poważnych wad, przez co pod wieloma względami ustępował swojemu największemu konkurentowi, czyli Mapom Google’a. Wersja aplikacji dla iOS 13 pokazuje jednak, że Apple wyraźnie nadrabia te zaległości.

Nowe wydanie Apple Maps wyróżnia m.in. znacznie większa szczegółowość danych. To przede wszystkim efekt tego, że korporacja odchodzi od kupowania danych przestrzennych od zewnętrznych dostawców, a stawia na własne bazy zasilane m.in. przez swoje mobilne systemy kartowania. Na razie bardziej szczegółowe mapy są dostępne tylko dla Kalifornii, choć jeszcze w tym roku powinny być gotowe dla USA, a w przyszłym roku również dla innych krajów.

Druga nowość to Look Around, czyli odpowiedź Apple’a na usługę Google Street View. Na razie oferuje ona zdjęcia panoramiczne ulic tylko dla niewielkiej liczby miast, choć – jak zauważa Macworld – oferuje znacznie lepsze efekty wizualne.

Apple Maps wzbogacono również o wygodną listę ulubionych miejsc. Aplikacja pozwala ponadto dzielić się ze znajomymi szacowanym czasem dojazdu do celu. Oferuje także dane o połączeniach transportu publicznego w czasie rzeczywistym, w tym informacje o lotach (np. numer wyjścia do samolotu).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt