Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-08-05| Ludzie, Instytucje

Radosław Wiśniewski prezesem GUM

Dr hab. Radosław Wiśniewski – były dyrektor Departamentu Polityki Geoinformacyjnej w Ministerstwie Cyfryzacji – otrzymał 2 sierpnia z rąk minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz powołanie na stanowisko prezesa Głównego Urzędu Miar.


Radosław Wiśniewski prezesem GUM <br />
fot. MPiT
fot. MPiT

Dr hab. Radosław Wiśniewski (ur. w 1972 r.) od 1997 r. związany jest zawodowo z Wydziałem Geodezji i Gospodarki Przestrzennej UWM w Olsztynie (obecnie Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa). W latach 2005-2008 pełnił funkcję prodziekana ds. studiów niestacjonarnych, w latach 2008-2012 – prodziekana ds. studiów stacjonarnych i kształcenia, a w latach 2012-2017 – dziekana.
W styczniu 2017 r. został przewodniczącym Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej, a w lutym tego samego roku – dyrektorem Departamentu Polityki Geoinformacyjnej w Ministerstwie Cyfryzacji (obie te funkcje przestał pełnić w 2018 r.). W 2018 r. ubiegał się o stanowisko głównego geodety kraju (konkurs wygrał wtedy Waldemar Izdebski). Ostatnio, jak możemy przeczytać na portalu LinkedIn, zajmował się „prowadzeniem prac R&D (B+R) w sektorze nieruchomości, w obszarze rynku nieruchomości, sztucznych sieci neuronowych i sztucznej inteligencji”.

Konkurs na stanowisko prezesa GUM został ogłoszony w marcu br., kilka miesięcy po odwołaniu z tego stanowiska Włodzimierza Lewandowskiego.
Do głównych zadań prezesa GUM należy m.in.: budowa, utrzymywanie i modernizacja państwowych wzorców jednostek miar, prowadzenie w tym zakresie prac rozwojowych, a także zapewnienie powiązania państwowych wzorców jednostek miar ze wzorcami międzynarodowymi lub wzorcami jednostek miar w innych krajach.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS