wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skaning ułatwi modernizację statku
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-05-18| GIS, Instytucje

Departament Polityki Geoinformacyjnej zlikwidowany

17 maja wszedł w życie nowy statut Ministerstwa Cyfryzacji. Dokument ten określa m.in. komórki organizacyjne resortu, wśród których nie ma już Departamentu Polityki Geoinformacyjnej.


Departament Polityki Geoinformacyjnej zlikwidowany

Przypomnijmy, że departament ten powstał na mocy zarządzenia prezesa Rady Ministrów z 31 stycznia 2017 r. Jego dyrektorem został dr hab. Radosław Wiśniewski – przewodniczący Rady IIP, dziekan Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM w Olsztynie w latach 2012-2017.

Do zadań departamentu należało m.in.:
• zapewnienie realizacji polityki geoinformacyjnej w Polsce;
• realizacja zadań związanych z tworzeniem, utrzymywaniem i rozwijaniem infrastruktury informacji przestrzennej w Rzeczypospolitej Polskiej, w tym geoportalu IIP;
• opracowywanie projektów planów udziału organów administracji publicznej w tworzeniu, funkcjonowaniu i rozwoju IIP;
• monitorowanie przebiegu prac w zakresie tworzenia, funkcjonowania i rozwoju IIP, w tym prowadzenie ewidencji zbiorów oraz usług danych przestrzennych objętych IIP oraz nadawanie im identyfikatorów.

Likwidacja departamentu związana jest z planowanym przeniesieniem odpowiedzialności za infrastrukturę informacji przestrzennej z Ministerstwa Cyfryzacji do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Zakłada to ustawa o zmianie ustawy o działach administracji rządowej oraz ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej, którą 11 maja przekazano prezydentowi do podpisu.
Zgodnie z art. 6 ust. 1 tego aktu „z dniem wejścia w życie niniejszej ustawy członek korpusu służby cywilnej zatrudniony w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw informatyzacji, realizujący do tego dnia zadania, o których mowa w art. 19 ust. 1 ustawy zmienianej w art. 2, w brzmieniu dotychczasowym, staje się członkiem korpusu służby cywilnej zatrudnionym w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa”.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
miałeś chamie złoty róg... ostał Ci się jeno sznur :(

likwidacja jeden z nielicznych sensownych dyrektorów w tej calej stajni Augiasza...

Podziękowania Niech Pani Minister Streżyńska zrobi rachunek sumienia i weźmie odpowiedzialność za ten bałagan.

ech observer i co sie czepiasz,przeciez wiesz ,ze od prof.w tym względzie nic nie zależało

wstyd Nieprzemyslane decyzje zwykle tak sie kończą. Geodezja to nie uprawa ziemniaka, nie wykiełkuje jak sobie poleży. Dyrekcji gratulujemy 1,5 roku bezczynności.

peszek może być problem z trzynastką jak chorował. :):) Komputer też będzie musiał zostawić.

niesamowite ale zobaczcie jaki absurd, pod jednego Pana Dyrektora skrojono całą ustawę. Czyli to On był w tym wszystkim najważniejszy, żadne IIP tylko stołek.

we tam jeden dyrektor i jedna sekretarka nie mogli. agenerowac jakichś znacznych wydatków :))

Zawsze to kilka pasożytów mniej na zdrowej tkance społecznej.

9 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt