Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-03| Geodezja, Firma, Edukacja, Ludzie

Radosław Wiśniewski osobowością roku Warmii i Mazur

W miniony piątek (31 marca) Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu po raz 24. wręczył statuetki Osobowość Roku Warmii i Mazur. Uroczysta gala odbyła się w Centrum Konferencyjnym UWM w Kortowie i wzięło w niej udział około 600 osób. Wśród nich byli wicepremier Mateusz Morawiecki, a także ministrowie, parlamentarzyści oraz władze wojewódzkie i miejskie.


Radosław Wiśniewski osobowością roku Warmii i Mazur <br />
Dr hab. inż. Radosław Wiśniewski (fot. UWM)
Dr hab. inż. Radosław Wiśniewski (fot. UWM)

Od roku prezesem zarządu WMKB jest Waldemar Klocek – prezes OPGK Olsztyn oraz grupującej kilkanaście dużych przedsiębiorstw Polskiej Geodezji Komercyjnej – i to on miał przyjemność otworzyć piątkową galę. Jego wystąpienie dotyczyło całego biznesu, a więc także geodezji.
– Żyjemy dziś w czasach nadzwyczajnych zmian technicznych, technologicznych i kulturowych. Najlepiej płatną pracą w Polsce jest myślenie. Wyścig trwa. Produkty i usługi stają się przestarzałe w tempie, jakiego nie obserwowano nigdy dotąd. 20-40% produktów z tego roku w przyszłym zniknie z rynku. Dlatego inwestujmy w siebie. Pamiętajmy, że za sukcesem każdej firmy stoją przede wszystkim pracownicy – mówił Waldemar Klocek.
Prezes WMKB zacytował także znakomitego kanadyjskiego lidera biznesu Briana Tracy’ego, że „ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią”. I jeszcze jedno ciekawe stwierdzenie prezesa: „Człowiek poważny ma mało pomysłów. Człowiek pomysłowy nie jest poważny”.

Następnie przyszła pora na wręczenie statuetek. Tytuł „Osobowość Roku Warmii i Mazur 2016” otrzymali:
• tytuł honorowy – wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki,
• aktorka Ewa Błaszczyk w kategorii „działalność humanitarna”,
• żeglarz Karol Jabłoński w kategorii „sport”,
• Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie w kategorii „edukacja”,
• dr hab. inż. Radosław Wiśniewski w kategorii „nauka”.

Radosław Wiśniewski jest dyrektorem Departamentu Polityki Geoinformacyjnej w Ministerstwie Cyfryzacji, przewodniczącym Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej, a także byłym dziekanem Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM w Olsztynie. WMKB uhonorował go za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauk technicznych ze szczególnym uwzględnieniem zasług w statystycznej analizie i modelowaniu rynku nieruchomości z wykorzystaniem modeli sztucznej inteligencji oraz prognozowania w systemie gospodarki nieruchomościami, a także za działalność promocyjną na rzecz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Polsce i na arenie międzynarodowej.

– Odbieram tę nagrodę jako wyróżnienie indywidualne, ale też jako wyróżnienie olsztyńskiej geodezji i kartografii, której jestem reprezentantem – mówił Radosław Wiśniewski.

W części artystycznej gali wystąpili Jerzy Grzechnik z zespołem oraz zespoły nagrodzonej Państwowej Szkoły Muzycznej.

Bogdan Grzechnik, UWM


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS