wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-06-04| GIS, Teledetekcja

Ortofotomapa województwa lubelskiego w Geoportalu

Zasoby Geoportalu wzbogaciły się o ortofotomapę województwa lubelskiego z pikselem 7 cm.


Ortofotomapa województwa lubelskiego w Geoportalu

Dwie umowy na wykonanie tego opracowania podpisano wiosną 2017 roku z konsorcjum w składzie: Geomar Szczecin, Geokart International Rzeszów oraz Georeal z Pilzna (Czechy). Łączna wartość obu kontraktów to 7,5 mln zł.

Ortofotomapę pozyskano w ramach wartego 187 mln zł projektu „e-Geodezja – cyfrowy zasób geodezyjny województwa lubelskiego”. Uczestniczy w nim wszystkie 20 powiatów ziemskich województwa. W ramach tego przedsięwzięcia realizowane są również zamówienia na modernizację EGiB oraz zakładanie baz BDOT500 i GESUT.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu zasoby Geoportalu rozbudowano również o ortofotomapę dla całego województwa kujawsko-pomorskiego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@robus naloty z wiosny 2018? Dobre... Naloty to były robione w 10 ratach o różnych porach roku, nie zdziwilbym się jakby jeszcze reszta w tym roku na wiosnę.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
będzie Pan zadowolony Rok opoznienienia, zła jakośc, kary- dla znanej podkarpackiej firmy to normalka :-) kierownik(członek komisji dot.uprawnien) wszystko przyklepie i będzie Pan zadowolony.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
@Świrek Świrki to mają ciężkie życie.
 1 
odpowiedz zgłoś
I nie zmienia się nic Tylko rok opóźnienia przecież to nie wiele :-)
odpowiedz zgłoś
~~ Dwa lata temu, to jak wynika z artykułu było podpisanie umowy a nie orto. Czytać ze zrozumieniem. Naloty pewnie są z wiosny 2018. To nie jest żaden "staroć".
odpowiedz zgłoś
Tak działa GUGiK. Pretensje na gugik@gugik.gov.pl. I tak nie odpiszą.
odpowiedz zgłoś
Aktualność żadna ale projekt rozliczony :(
odpowiedz zgłoś
Hrubieszów, Biłgoraj, Janów? nie widzę tam aktualizacji?
 1 
odpowiedz zgłoś
Stare ortofoto Przecież te ortofoto są już "stare"...
odpowiedz zgłoś
? ile % powierzchni i które części województwa lubelskiego trafiły po dwóch latach do geoportalu?
odpowiedz zgłoś
10 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS