wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-04| GIS, Teledetekcja

Ortofotomapa województwa lubelskiego w Geoportalu

Zasoby Geoportalu wzbogaciły się o ortofotomapę województwa lubelskiego z pikselem 7 cm.


Ortofotomapa województwa lubelskiego w Geoportalu

Dwie umowy na wykonanie tego opracowania podpisano wiosną 2017 roku z konsorcjum w składzie: Geomar Szczecin, Geokart International Rzeszów oraz Georeal z Pilzna (Czechy). Łączna wartość obu kontraktów to 7,5 mln zł.

Ortofotomapę pozyskano w ramach wartego 187 mln zł projektu „e-Geodezja – cyfrowy zasób geodezyjny województwa lubelskiego”. Uczestniczy w nim wszystkie 20 powiatów ziemskich województwa. W ramach tego przedsięwzięcia realizowane są również zamówienia na modernizację EGiB oraz zakładanie baz BDOT500 i GESUT.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu zasoby Geoportalu rozbudowano również o ortofotomapę dla całego województwa kujawsko-pomorskiego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@robus naloty z wiosny 2018? Dobre... Naloty to były robione w 10 ratach o różnych porach roku, nie zdziwilbym się jakby jeszcze reszta w tym roku na wiosnę.

będzie Pan zadowolony Rok opoznienienia, zła jakośc, kary- dla znanej podkarpackiej firmy to normalka :-) kierownik(członek komisji dot.uprawnien) wszystko przyklepie i będzie Pan zadowolony.

@Świrek Świrki to mają ciężkie życie.

I nie zmienia się nic Tylko rok opóźnienia przecież to nie wiele :-)

~~ Dwa lata temu, to jak wynika z artykułu było podpisanie umowy a nie orto. Czytać ze zrozumieniem. Naloty pewnie są z wiosny 2018. To nie jest żaden "staroć".

Tak działa GUGiK. Pretensje na gugik@gugik.gov.pl. I tak nie odpiszą.

Aktualność żadna ale projekt rozliczony :(

Hrubieszów, Biłgoraj, Janów? nie widzę tam aktualizacji?

Stare ortofoto Przecież te ortofoto są już "stare"...

? ile % powierzchni i które części województwa lubelskiego trafiły po dwóch latach do geoportalu?

10 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt