wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-05-09| GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi

Ruszają prace nad ortofotomapą miast i regionów

GUGiK podpisał 4 umowy na opracowanie ortofotomapy w rozdzielczości 10 i 25 cm dla 67 miast i 5 województw.


Ruszają prace nad ortofotomapą miast i regionów

Przetarg na te dane podzielono na cztery części, a do każdej złożono po jednej ofercie. Prace wykonają zatem:

 • ortofotomapę z 10-centymetrowym pikselem dla 17 miast (Białogard, Goleniów, Gorzów Wielkopolski, Gryfino, Kołobrzeg, Koszalin, Nowa Sól, Police, Stargard, Szczecin, Szczecinek, Świebodzin, Świnoujście, Wałcz, Zielona Góra, Żagań, Żary) za 1,1 mln zł opracuje firma Gispro Szczecin;
 • ortofotomapę z 10-centymetrowym pikselem dla 50 miast (Augustów, Biała Podlaska, Białystok, Bielsk Podlaski, Biłgoraj, Ciechanów, Chełm, Grajewo, Grodzisk Mazowiecki, Halinów, Hajnówka, Józefów, Karczew, Kobyłka, Konstancin-Jeziorna, Kraśnik, Legionowo, Lubartów, Lublin, Łomianki, Łomża, Łuków, Marki, Mława, Mińsk Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki, Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Płock, Płońsk, Pruszków, Puławy, Radom, Siedlce, Sochaczew, Sulejówek, Suwałki, Świdnik, Warszawa, Wołomin, Wyszków, Zamość, Ząbki, Zielonka, Żyrardów) za 1,93 mln zł wykona konsorcjum firm MGGP Aero Tarnów i OPEGIEKA Elbląg;
 • ortofotomapę z 25-centymetrowym pikselem dla obszaru odpowiadającego 7371 arkuszom mapy w skali 1:5000 obejmującego województwo opolskie, a także część śląskiego oraz łódzkiego za 1,95 mln zł opracuje konsorcjum firm OPEGIEKA Elbląg i Gispro Szczecin;
 • ortofotomapę z 25-centymetrowym dla obszaru odpowiadającego 6218 arkuszom mapy w skali 1:5000 obejmującego województwo świętokrzyskie i małopolskie, a także część śląskiego i łódzkiego za 1,76 mln zł wykona tarnowska firma MGGP Aero.

Planowany termin odbioru danych to grudzień br.

Zasięg nowej ortofotomapy GUGiK

Zasięg zamawianej ortofotomapy. Kolory zielone – opracowania z pikselem 25 cm, kolory czerwone – 10 cm

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Naah Wcale nie widać, ze się dogadali...
 4 
 2 
odpowiedz zgłoś
Hmmm Lobby ??? Eeee chyba nie.
 4 
 2 
odpowiedz zgłoś
Cel Fajnie pieniądze bardzo ładnie, zgodnie podzielone i firmy mają co robić, a ja się pytam, gdzie tu jest podstawowy cel opracowań fotogrametrycznych i realizacji zadań SGiK, czyli aktualizacja kiedyś treści map, dzisiaj baz danych? Na te prace już brakuje środków finansowych. To nie tak powinno wyglądać! Dokąd tak naprawdę zmierzasz polska geodezjo i kartografio?
 7 
 5 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS