wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-05-28| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja

Ortofotomapa woj. kujawsko-pomorskiego już w Geoportalu

W serwisie Geoportal.gov.pl można już przeglądać ortofotomapę w rozdzielczości 7 cm dla całego województwa kujawsko-pomorskiego.


Ortofotomapa woj. kujawsko-pomorskiego już w Geoportalu

Umowę na jej wykonanie podpisano w czerwcu ubiegłego roku z konsorcjum firm w składzie: MGGP Aero Tarnów, Gispro Szczecin oraz OPEGIEKA Elbląg. Wartość kontraktu to 4,29 mln zł.

Jak przekonuje GUGiK, korzyści z udostępnienia nowej ortofotomapy są dosyć istotne, co widać na załączonej ilustracji prezentującej stare i nowe zdjęcia lotnicze.

Opracowanie zamówił Związek Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego na potrzeby realizacji projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0”. W jego ramach ogłoszono również przetargi na modernizację powiatowych zasobów geodezyjnych w tym regionie.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jutro szukam lubelskiego a ?zaraz potem? czyli w poniedziałek podkarpackiego. Jak to możliwe ze tak wielka instytucja zapomniała o ortoftomapach dwóch województw?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
A kto powiedz mi, kto w Morągu dziś tańczył z Powerpointami :):)
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
@user bo dopiero teraz jak superdyrektor GI pozegnal sie z pracą, to widać jakie trupy w szafie zostawil. A na powerpointach wszystko bylo super.
 1 
odpowiedz zgłoś
hmmm... ciekawe ile jeszcze mają takiego orto schomikowanego/zapomnianego/zgubionego/ukrytego/ni epublikowanego? pewnie prezes otwiera kolejne szafy a tam cyk - nowe obrazki. ciekawe ile jeszcze tego będzie? a może to taka strategia aby za chwilę wyjąć 7cm dla całego kraju. niby tu jedno województwo, potem jeszcze jedno, itd.
 1 
odpowiedz zgłoś
Twitt Pana Prezesa pokazuje, że ekipa pracowników zaspała? Zapomnieli o aktualizacji geoportalu, aż dla dwóch województw? Dobrze, że czytają tam na górze komentarze...
 1 
odpowiedz zgłoś
Błędy nmt Duże przesunięcia obrazu na styku przez zły dtm. Dtm dla ronda niepoprawiony przed zrobieniem ortofotomapy. Obecne ortofotomapy robione na złym dtm to nie mapy to nie materiały geodezyjne.
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
co z lubelskim? podkarpackim? czy jest już 100% tych projektów w zasobie?
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Fajna ortofotomapa i takie z niej korzyści. Cieszmy się ze ktoś to zrobił i zapłacił, bo GUGiK który za to odpowiada nie ma kasy na takie opracowania. Wiwat GGK wiwat pan Malinowski i jego twierdzenia o skoku na kasę. Juz za chwile nie bedzie RPO to GUGiK pokaze jak sam takie opracowania robi.
 1 
odpowiedz zgłoś
fajne... fajne nawet to 7cm, ale... nie pykło chyba do końca... na tamie we Włocławku przy dużej skali leci staroć...
 4 
odpowiedz zgłoś
9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS