wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skanowanie szlaku kolejowego
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-28| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja

Ortofotomapa woj. kujawsko-pomorskiego już w Geoportalu

W serwisie Geoportal.gov.pl można już przeglądać ortofotomapę w rozdzielczości 7 cm dla całego województwa kujawsko-pomorskiego.


Ortofotomapa woj. kujawsko-pomorskiego już w Geoportalu

Umowę na jej wykonanie podpisano w czerwcu ubiegłego roku z konsorcjum firm w składzie: MGGP Aero Tarnów, Gispro Szczecin oraz OPEGIEKA Elbląg. Wartość kontraktu to 4,29 mln zł.

Jak przekonuje GUGiK, korzyści z udostępnienia nowej ortofotomapy są dosyć istotne, co widać na załączonej ilustracji prezentującej stare i nowe zdjęcia lotnicze.

Opracowanie zamówił Związek Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego na potrzeby realizacji projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0”. W jego ramach ogłoszono również przetargi na modernizację powiatowych zasobów geodezyjnych w tym regionie.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jutro szukam lubelskiego a ?zaraz potem? czyli w poniedziałek podkarpackiego. Jak to możliwe ze tak wielka instytucja zapomniała o ortoftomapach dwóch województw?

A kto powiedz mi, kto w Morągu dziś tańczył z Powerpointami :):)

@user bo dopiero teraz jak superdyrektor GI pozegnal sie z pracą, to widać jakie trupy w szafie zostawil. A na powerpointach wszystko bylo super.

hmmm... ciekawe ile jeszcze mają takiego orto schomikowanego/zapomnianego/zgubionego/ukrytego/ni epublikowanego? pewnie prezes otwiera kolejne szafy a tam cyk - nowe obrazki. ciekawe ile jeszcze tego będzie? a może to taka strategia aby za chwilę wyjąć 7cm dla całego kraju. niby tu jedno województwo, potem jeszcze jedno, itd.

Twitt Pana Prezesa pokazuje, że ekipa pracowników zaspała? Zapomnieli o aktualizacji geoportalu, aż dla dwóch województw? Dobrze, że czytają tam na górze komentarze...

Błędy nmt Duże przesunięcia obrazu na styku przez zły dtm. Dtm dla ronda niepoprawiony przed zrobieniem ortofotomapy. Obecne ortofotomapy robione na złym dtm to nie mapy to nie materiały geodezyjne.

co z lubelskim? podkarpackim? czy jest już 100% tych projektów w zasobie?

Fajna ortofotomapa i takie z niej korzyści. Cieszmy się ze ktoś to zrobił i zapłacił, bo GUGiK który za to odpowiada nie ma kasy na takie opracowania. Wiwat GGK wiwat pan Malinowski i jego twierdzenia o skoku na kasę. Juz za chwile nie bedzie RPO to GUGiK pokaze jak sam takie opracowania robi.

fajne... fajne nawet to 7cm, ale... nie pykło chyba do końca... na tamie we Włocławku przy dużej skali leci staroć...

9 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt